وضعیت ۱۶۰ طرح بلاتکلیف در سامانه بهین یاب مشخص شود

|
0 دیدگاه

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه عملکرد این استان در سامانه بهین یاب از میانگین کشوری پایین تر است گفت: وضعیت ۱۶۰ طرح بلاتکیف و پاسخ داده نشده در این سامانه باید در کمترین زمان مشخص شود.

محمدرضا صالحی روز دوشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که با دستور کار جلسه بررسی فرایند اجرائی طرح تامین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط ( رونق تولید) برگزار شده اظهار کرد: در سامانه بهین یاب ۳۹۰ طرح دارای مشکل ثبت نام کرده اند که از مجموع این تعداد ۲۵۷ طرح به بانک ها معرفی شده و همچنین از این تعداد نیز ۲۰۴ مورد به شعبه های بانک معرفی شده است.
وی با اشاره به اینکه از مجموع این تعداد تنها به ۴۳ طرح تسهیلات پرداخت شده است تصریح کرد: همچنین ۴۳ طرح دیگر نیز در مرحله بررسی و واگذاری تسهیلات است، اما وضعیت ۱۶۰ طرح تاکنون مشخص نشده است.
وی از بانک ها و دستگاه ها مربوط و مسئول خواست تا وضعیت این طرح ها در خصوص ارائه نشدن تسهیلات و سایر مشکلات به صورت تک تک و موردی برای جلسه بعدی تعیین تکلیف کنند.
وی با بیان اینکه سهمیه این استان در خصوص رفع موانع تولید برای ۳۱۷ طرح بوده است گفت: اما متاسفانه تاکنون مشکل ۴۳ طرح برطرف شده است که با تحقق سهمیه اختصاص یافته فاصله زیاد وجود دارد.
استاندار خراسان شمالی همچنین از بانک ها خواست تا دلایل خود در خصوص برطرف نشدن مشکلات این طرح ها توضیح دهند و همچنین بیان کنند که طرح هایی که مورد تایید بانک قرار گرفته است، چرا تاکنون تسهیلات پرداخت نشده است؟
صالحی بر هماهنگی بین دستگاهی تاکید کرد و افزود: باید مشکلات درون استانی را به صفر برسانیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی هم اشاره ای به سامانه بهین یاب کرد و گفت: طرح ها و واحد های تولید در بخش های صنعت، معدن و کشاورزی که دارای مشکل هستند در این سامانه ثبت نام می شوند و این درخواست در کمیته فنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
محمود دلپسند افزود: برای رفع مشکل واحدهای تولیدی با حضور بانک ها پرونده ها مورد تایید قرار می گیرد.
وی اظهار کرد: تاکنون تعداد محدودی از طرح ها موفق به دریافت پرداختی شده اند که در مجموع توانسته اند۲۳۰ میلیارد ریال از این طریق جذب کنند.
وی افزود: از مجموع طرح های کوچک و متوسط که در استان دچار مشکل شده اند ۳۱۷ طرح را باید مدیریت کنیم و به رونق برسانیم که برای این تعداد نیز چهار هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که با برنامه ریزی توسط طریق بانک ها محقق شود.
وی اظهار کرد: باید از این فرصت استفاده کنیم و مشکلات طرح های کوچک و متوسط را به منظور ایجاد اشتغال برطرف کنیم.
مدیر کل صنعت و معدن خراسان شمالی هم در این جلسه گفت: ۴۲۳ واحد صعتی در این استان وجود دارد که از مجموع این تعداد ۵۷ واحد صنعتی تعلیق شدند.
یحیی نیکدل افزود: از مجموع واحدهای صنعتی استان ۶۷ درصد فعال و نیمه فعال و ۳۷ درصد غیرفعال هستند.
وی نیز بر رفع موانع واحد های تولید در این استان تاکید و تصریح کرد : متاسفانه تاکنون اقدامات جدی در این خصوص صورت نگرفته است و این استان عملکرد پایینی در این زمینه در سطح کشور دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.