پتایر و تحقق انتظار

|
0 دیدگاه

دو نکته مهم دارد ؛ اول اقدام به فروش زمین کرد و از این محل در آمد درامد ۲۸۰ میلیارد ریالی معادل ۹۸۰ ریال به ازای هر سهم کسب کرد و نکته بعدی تاثیر مثبت از افزایش تعرفه واردات و خروج از زیان دهی می‌باشد.

ایران تایر با توجه به فروش زمین سود خود را از ۷ به ۱۰۹۹ ریال افزایش داد که ۱۲۵ ریال ان قابل تکرار است اما به واسطه مانده زیان انباشته نباید انتظار تقسیم سود را داشت.

پتایر در سه ماهه اول ۲۷ ریال زیان و در سه ماهه دوم ۶۳ ریال سود جمعا ۳۶ ریال سود محقق کرد از بعد عملکرد فروش نیز روند مثبت بود در سه ماهه اول ۲۶۳ و در سه ماهه دوم ۴۶۰ میلیارد ریال فروش داشت.

سود عملیاتی شرکت نیز به ۵۱ میلیارد ریال رسید این در حالی است که در نیمه اول سال ۹۴ زیان عملیاتی ۳۳ میلیاردی محقق کرده بود در مجموع با ادامه این روند میتوان به سال اینده و سود تا ۲۰۰ ریال برای سال بعد برای پتایر حساب باز کرد در حال حاضر از بعد عمیلیاتی حاشیه سود ۸ درصدی دارد که دلیل آن هزینه تمام شده بالای تولید است از سودی دیگر هزینه مالی سنگین ۱۰۰ میلیارد ریالی نیز برای شرکت کاهنده سود به حساب می‌آید.

مختصات پیش روی “کیمیا

رشد قیمت جهانی این نماد را نیز در مسیر رشد سودآوری قرارداد ، کیمیا سود سال را با رشد ۳۱ درصدی به ۷۶۰ ریال افزایش داد، کیمیا در سه ماهه اول ۱۴۴ و در سه ماهه دوم ۱۴۹ ریال سود جمعا ۳۸۰ ریال معادل ۵۰ درصد سود خالص را پوشش داد که عمده عملکرد سه ماهه دوم به واسطه رشد نرخ فروش می‌باشد که با توجه  به فاند بازار روی، میتوان ادامه رشد را در این نماد شاهد بود.

شرکت در سه ماهه اول ۸۰ و ۹ میلیارد ریال فروش و سود عمیلیاتی و در سه ماهه دوم ۱۴۹ و ۲۶ میلیارد ریال درامد فروش و سود عمیلیاتی محقق کرد. اگر مبنا را برای نیمه دوم سال تثبیت قیمت سرب و روی بدانیم کیمیا پتانسیل تحقق سود تا ۸۰ تومان را دارد و تثبیت قیمت های جهانی برای سال بعد سود کیمیا را تا سطح ۹۰-۱۰۰ تومان به ازای هر سهم میتواند افزایش دهد .

اگر این مفروضات را بپذیریم به فرض سود سال ۹۶ و  پی بر ای ۸ ارزش سهم میتواند تا مجمع میتواند به سطح ۸۰۰ تومان ارتقا یابد.

در کوتاه مدت محدود در محدوده ۶۰۰تا ۷۰۰ در نوسان خواهد بود و می‌تواند موج بعدی رشد در سه ماهه پایانی سال می‌توان انتظار داشت.

فزرین آیا پتانسیل رشد دارد ؟

همچون سایر نمادهای گروه روی در معرض تعدیل سود قرار دارد در سه ماهه اول ۱۰۹ و در سه ماهه دوم ۱۹۲ ریال جمعا ۳۰۱ معادل ۶۷ درصد۴۵۰ ریال سود محقق کرد  این نماد که در بودجه براورد فروش حدود ۷۰ هزار تن کنسنتانتره روی را نموده از توان فروش ۹۴ هزار تن برخوردار است اعتقاد داریم با روند مثبت قیمت روی امسال توان تحقق سود ۷۰ تومانی و برای سال ۹۶ سود حداقل ۸۰ تومانی را خواهد داشت ازاین رو با نگاه مجمع حداقل ارزش سهم با پی بر ای۸ میتواند ۷۰۰ تومان باشد .

در کوتاه مدت توان رشد تا محدوده حداقل ۶۰۰ تومان را خواهد داشت.

گروه پتروشیمی

در گزارش دیروز گفتیم که بحث تک نرخی شدن نمی‌تواند صف این گروه را پایدار نگه دارد اما با رشد قیمت اوره و متانول و محوصلات پایه پتروشیمی میتوان سطوح فعلی را برای این گروه تثبیت شده دانست.

در اوره‌ای‌ها کرمانشا وضعیت مناسب تری دارد.

فررین آماده توقف و تعدیل سود به ۶۰ تا ۷۰ تومان

عملکرد ۷ ماهه ساروم این نماد را در معرض توقف و تعدیل تا ۵۰ تومان قرار می‌دهد.

سیمانی ها در فاز اصلاح

روز گذشته کامل به مختصات گروه و نیازبه اصلاح صحبت کردیم اعتقاد داریم این اصلاح میتواند به منزله پولبک به حساب آید.

یادمان نرود در طی ۲-۳ هفته اخیر گروه بازدهی ۳۰ تا ۵۰ درصدی داشته است و این مهم اصلاح را منطقی نشان می‌دهد.

مهمترین سطوح حمایتی برای ستران ۲۴۰-سفارس ۱۵۰-سپاها ۱۲۰-سکرد۱۳۵ تومان می‌باشد.

در این گروه ساروم به واسطه عملکرد بسیار مناسب خود میتواند تا سطح ۴۰۰ تومان به واسطه توانایی تعدیل به رشد خود ادامه دهد.

کمنگنز به محدوده مقاومت بلندمدت رسید

رشد عجیب منگنز در بازارهای جهانی همچون ذغال سنگ این نماد را از بعد روانی اماده صعود کرد این در حالی است که پیش از این هم در این بخش اعلام کردیم که خریدار اصلی محصولات ذوب آهن است که تعیین کننده اصلی است و از رشد قیمت به واسطه رشد جهانی جلوگیری به عمل می آورد از این رو فقط با دید رشد جهانی نمی‌توان برای سود تعدیل های سنگین را در این نماد معیار قرار داد.

در هر حال از بعد معامله گری سهم با رسیدن به سطح ۳۰۰ تومان به مقاومت بلندمدت نزولی ۳۸ ماهه رسید و انتظار داریم در این مقطع به شناسایی سود و انتظار اصلاح قیمت باشید.

در حال حاضر مهم‌ترین سطح حمایتی پیش رو ۲۴۰-۲۵۰ تومان باشد.

همراه و مبین دو نماد پر بازده و کم ریسک

همواره از این دو نماد به عنوان نماد پر بازده یاد کردیم این دو نماد هر چه به زمان مجمع نزدیک‌تر میشوند از روند صعودی شدید‌تری برخوردار خواهند شد.

همراه اوایل اردیبهشت و مبین اوایل خرداد ۹۶ مجمع سالانه را برگزار خواهند کرد.

همراه تقسیم سود حداقل ۶۵۰ تومانی و سود سال ۹۶ حدود ۷۵۰ تومان است.

مبین تقسیم سود ۶۵-۷۰ تومان و سود سال ۹۶ حداقل ۸۰ تومان را در پیش دارد.

انتظار ما از این همراه بازدهی حداقل ۴۰ درصد و مبین حداقل ۳۰ درصدی طی ۶ تا ۸ ماهه می‌باشد.

خرید این دو نماد برای ریسک گریزها حقوقی ها و صندوق ها گزینه جذابی می‌باشد.

فزرین تقاضای خوبی دارد

با فرض سود ۷۰ تومانی حداقل پتانسیل رشد تا ۶۰۰ را در کوتاه مدت دارد.

سنگ آهنی ها

طی هفته های اخیر در مورد رشد قیمت های جهانی سنگ اهن صحبت کردیم اعتقاد داریم این رشد تا سطوح ۷۰ تا ۸۰ دلار نیز در یک فرایند ادامه دار خواهد بود و این مهم یعنی روند صعودی سنگ آهنی ها ادامه دار است و از منفی‌ها نباید گریزان بود.

در کچاد هدف کوتاه مدت ورود به کانال ۲۰۰ تومان و سطح ۲۱۵-۲۲۰ تومان است.

کگل یک برگشت به سطح ۲۰۰و رشد حداقل‌یه ۲۲۰٫

کنور هم یک اصلاح جزئی خواهد داشت و سپس رشد.

خبر مهم برای شپاس

رئیس کمیسیون قیر اتحادیه صادرکننده فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به ابلاغیه وزیر نفت در مورد خرید خوراک با ارز آزاد گفت: با اجرای این ابلاغیه قیمت قیر ۳۰ درصد گران خواهد شد و ۲۰ فراورده دیگر نیز افزایش قیمت خواهد داشت.

نفت پاسارگاد تولید کننده و صادرکننده قیر است.

پارسان زاگرس شفن کرمانشا شخارک تقاضای خوبی دارند.

عملیاتی شدن تولید بنزین در پالایشگاه خلیج فارس تا پایان سال

بیژن نامدار زنگنه از عملیاتی شدن تولید بنزین در پالایشگاه خلیج فارس تا پایان سال خبر داد. درخصوص آخرین وضعیت پالایشگاه “ستاره خلیج فارس” اظهار داشت: اولین “ترین / نفتا” پالایشگاه “ستاره خلیج فارس” به بهره برداری رسیده است و در داخل آن هیدروکربن است که درحال حاضر نیز در این ترین نفتا، نفت گاز و نفت سفید تولید می شود، اما آنچه که ما به دنبال آن هستیم تولید بنزین است، و تا پایان سال بنزین در این پالایشگاه تولید می شود.

در “شتران ” مطرح شد

فریدون ورشوساز مدیر مالی این شرکت با اشاره به عدم دریافت نرخ های نفت خام و فرآورده های اصلی در ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۵ از شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، اعلام کرد: در حال حاضر ارایه گزارش عملکرد ۶ ماهه منتهی به شهریور ۹۵ میسر نبوده و مفروضات مربوط به اولین پیش بینی درآمد سال ۹۵ کماکان به قوت خود باقی است.

وی ادامه داد: ضمنا در خصوص دعوی اداره موقوفات آستان حضرت عبدالعظیم (ع) که در مرحله رسیدگی تجدیدنظر بوده هنوز رای قطعی صادر نشده است.

برنامه وزارتخانه برای خودکفایی در تولید شکر

معاون داخلی بازرگانی دولت تصریح کرد: با توجه به مصرف ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن شکر در داخل، وزارت جهاد کشاورزی در نظر دارد با ترغیب کشاورزان به توسعه کشت پاییزه ظرف ۴ سال آینده کشور را از واردات این محصول بی نیاز کند.

وی گفت: نرخ مصوب هر کیلوگرم شکر در عمده فروشی ها ۲ هزار و ۵۲۰ و در خرده فروشی ها ۲ هزار و ۸۰۰ تومان است.

عباسی معروفان در خصوص وضعیت تولید شکر گفت: امسال یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن شکر در داخل تولید شده که در مقایسه با سال گذشته ۱۱۰ هزار تن افزایش داشته است.

“درصورتی که کشور از واردات بی نیاز شود نرخ گذاری نیز داخلی و بر اساس سیاست های وزارتخانه خواهد بود البته در کوتاه مدت بی نیازی از واردات بی معنا است و سال بعد با توجه به بحث کم آبی بازهم نیاز به واردات بیش از ۴۰۰ هزار تن وجود خواهد داشت”

کمرجان در یک قاب

یکی از نمادهایی که اگر صنعت ساختمان رونق بگیرد میتواند شرایط خود را بهبود بخشد.

در حال حاضر از بعد نموداری سیکل قیمت نشان می‌دهد که تثبیت بالای سطح ۵۸۰ تومان به معنای ورود به دوران بهبود معاملات و رشد قیمت با اهداف میان مدت ۸۰۰تا ۹۰۰تومان می‌باشد.

محدوده ۴۶۰-۴۷۰ تومان مهمترین سطح حمایتی و گذر از ۵۸۰ تومان برای تشدید روند صعودی بسیار مهم ارزیابی می‌شود.

شراز آلترناتیو پالایشی ها صف خرید شد

این گروه را در منفی ها زیر نظر داشته باشد یکی از محرک های کوتاه مدت این گروه نتیجه جلسه امروز وین است اگر توافق برای کاهش تولید نفت با کشورهایی نظیر روسیه میسر شود از اواسط هفته رشد نفت صعودی خواهد شد و پالایشی ها نیز تاثیر مثبت خواهند گرفت.

فولاد هم در منفی خریداران خوبی دارد.

گروه ساختمان در یک فرآیند

این گروه رفته رفته شرایط بهتری پیدا خواهد کرد هنوز تا ایجاد یک دوره رشد قوی فاصله دارند ، اما ریسک پذیرها می‌توانند گروه را زیر نظر داشته باشند.

پیش از این اعلام کردیم که :

وساخت با گذر و تثبیت بالای ۳۴۰ تومان

ثنوسا با تثبیت بالای ۳۶۰ تومان

ثباغ محدوده ۲۲۰-۲۳۰

ثاباد سیگنال رشد بالای ۲۱۰ تومان

و…

در مجموع در این گروه و چارت‌های ان پالس های مثبتی صادر شده اما برای حرکت و موج بزرگ باید کمی صبورانه عمل کرد.

دقت داشته باشید صعود یک فرآیند است که باید حساب شده عمل کرد نظیر گروه سیمان که از مدت ها قبل زیر نظر گرفته شدند و در یک تایم۲-۳ هفته ای تا ۵۰ درصد بازدهی داشتند.

سنگ آهنی ها تقاضای خوبی دارند

اگر بازار مثبت شود کچاد و کنور پتانسیل صف خرید دارند کگل هم گزینه مناسبی است به خصوص برای ریسک پذیرها کگل

بانک “رایفایزن اتریش” به زودی در ایران شعبه‌ می‌زند

سفیر اتریش در ایران گفت: برخی بانک‌های کوچک اتریشی در سال‌های اخیر قراردادهای شرکت‌های ایرانی را ضمانت کرده‌اند؛ ضمن اینکه بانک رایفایزن اتریش به زودی شعبه‌ای در ایران دایر می‌کند.

حمایت آذربایجان از طرح کاهش تولید اوپک

وزیر انرژی آذربایجان که برای شرکت در نشست کارشناسان اوپک به وین سفر کرده، تنها وزیر یک کشور غیر عضو بود که اظهاراتی در حمایت از ضرورت کاهش تولید برای تقویت قیمت ها بیان کرد.

شاخص انبوه سازی

به نظر می‌رسد در حال یک پولبک و اصلاح موقت به سطح حمایت است ۲-۳ روز اتی برای این گروه مهم است مشکل گروه از بعد معامله گری هنوز حجم های خوبی ندارند این مهم میتواند بر نحوه معاملات گروه تاثیر منفی داشته باشد.

شاخص سیمانی ها در یک قاب

گروه در حال یک پولبک و اصلاح موقت حداقل تا سطح ۶۸۰ واحد میباشد این روند اصلاح میتواند تاروزهای پایانی هفته ادامه داشته باشد.

انتظار می‌رود پس از پایان این اصلاح مجدد شاهد بهبود و رشد تقاضا در این گروه باشیم.

خگستر صف خرید

بحث فروش دارایی ها نظیر وپارس خمحرکه خمهر خوساز در این نماد مطرح است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.