پرداخت بیش از ۳۸ هزار و ۵۵۵ میلیارد ریال وام ازدواج در هفت ماه

|
0 دیدگاه

بانک مرکزی اعلام کرد: نظام بانکی در هفت ماهه نخست امسال ۳۸ تریلیون و ۵۵۵ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ۴۴۰ هزار و ۳۰۰ نفر از هموطنان پرداخت کرده است.

از ابتدای راه اندازی این سامانه در سال ۱۳۸۸ تا ابتدای آبان ماه امسال مبلغ ۲۴۲ تریلیون و ۷۷۳ میلیارد و ۶۳۲ میلیون ریال تسهیلات در اختیار هشت میلیون و ۳۰ هزار و ۴۴۷ نفر از هموطنان قرار گرفته است.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از ازدواج جوانان و همچنین اجرای مفاد تبصره ۲۹ قانون بودجه امسال، ضمن ابلاغ و تعیین سهمیه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از محل سپرده های قرض الحسنه پس انداز و جاری به همه بانک های کشور، اولویت، تسریع و تسهیل در اعطای این تسهیلات نسبت به سایر تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک ها را مورد تاکید قرار داده است.
اکنون تعداد متقاضیان در صف سامانه ازدواج این بانک ۶۹۲ هزار و ۴۶۲ نفر بوده که تعداد ۳۲۹ هزار و ۷۰۰ نفر از افراد یادشده در مراحل تکمیل پرونده و انعقاد قرارداد برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قرار دارند.
اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط بانک ها منوط به تکمیل مدارک مورد نظر بانک در مدت تعیین شده از سوی متقاضیان است.
تا پایان پارسال در مجموع ۲۸ بانک، موسسه اعتباری و صندوق در سامانه ازدواج تسهیلات قرض الحسنه در حال فعالیت بوده اند و امسال نیز بانک سینا به این سامانه پیوسته است.
در قانون بودجه امسال، وام قرض الحسنه ازدواج از ۳۰ میلیون ریال به ۱۰۰ میلیون ریال برای هر یک از زوجین افزایش یافته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.