پرداخت ۵۲ میلیارد ریال غرامت دیه و نقص عضو به دختران دانش آموز شین آبادی

|
0 دیدگاه

بیمه ایران بیش از ۵۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال به بازماندگان و حادثه دیدگان آتش سوزی دبستان دخترانه روستای شین آباد پرداخت کرد.

همه دانش آموزان مصدوم این واقعه تلخ تحت پوشش بیمه عمر و پس انداز بیمه ایران قرار گرفته اند.
به دنبال وقوع آتش سوزی ۱۵ آذر ۱۳۹۱ در دبستان روستای شین آباد پیرانشهر، بیمه ایران برای کمک به حادثه دیدگان و تسریع در پرداخت خسارت زیان دیدگان، موضوع غرامت دانش آموزان را پیگیری و در مجموع بیش از ۵۲ میلیارد و ۲۷۹ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال پرداخت کرد.
گزارش مدیریت بیمه های اشخاص شرکت سهامی بیمه ایران نشان می دهد از مبلغ یاد شده در مجموع معادل یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال بابت غرامت فوت ۲ نفر از دانش آموزان به نام های مرحومه سیران یگانه و مرحومه ساریا رسول زاده در اسفندماه ۱۳۹۱، یعنی کمتر از سه ماه پس از وقوع حادثه به بازماندگان پرداخت شد.
توضیح اینکه فوت یکی از دانش آموزان در ماه حرام و دیگری در ماه غیر حرام اتفاق افتاده بود اما برای کمک بیشتر، غرامت هر دو بر مبنای ماه حرام محاسبه و پرداخت شد.
همچنین بیمه ایران بابت غرامت نقص عضو و دیه و ارش زیان دیدگان معادل ۴۱ میلیارد و ۴۵۹ میلیون ۹۵۰ هزار ریال خسارت پرداخت کرد.
براساس صدمات وارد شده، بیشترین غرامت دیه پرداختی به ترتیب معادل پنج میلیارد و ۵۶۷ میلیون ریال، پنج میلیارد و ۱۷۸ میلیون ریال و نیز چهار میلیارد و ۵۶۷ میلیون ریال در وجه سه نفر از حادثه دیدگان پرداخت شد و کمترین دیه پرداختی معادل ۹۱ میلیون ریال بود.
پرداخت هزینه های پزشکی حادثه دیدگان بیش از هشت میلیارد ریال (به صورت سرجمع) در وجه بیمارستان ها از دیگر پرداختی های شرکت بوده است.
بر اساس این گزارش، شرکت بیمه ایران تعداد ۲۶ فقره بیمه نامه عمر و پس انداز کودکان و نوجوانان با سرمایه ۵۲۰ میلیون ریال برای هر یک از دختران حادثه دیده و با حق بیمه ای بیش از یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال نیز به صورت رایگان برای این دانش آموزان صادر کرده است.
ساعت هشت صبح چهارشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۱، یک کلاس درس مدرسه ابتدایی روستای شین آباد از توابع شهرستان مرزی پیرانشهر دچار آتش سوزی شد و از ۳۷ نفر دانش آموزان آن، ۲۹ نفر دچار سوختگی شدند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.