داني عنان Danny Annan  سفير دانمارك در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار آسيا:

پرواز مستقیم تهران-کپنهاگ

|
0 دیدگاه

در شش ماهه اول سال جاري مبادلات تجاري ميان ايران و دانمارك توسعه يافته است و تلاش مي كنيم هر چه زودتر ميزان تجارت دو كشور را به دوران پيش از تحريم هاي اقتصادي بازگردانيم.

داني عنان Danny Annan  سفير كشور دانمارك در جمهوري اسلامي ايران با بيان اين مطلب در گفت و گوي اختصاصي با حميد دهقان خبر نگار روزنامه «آسيا» گفت در شش ماه نخست سال ميلادي صادرات ماشين آلات و قطعات يدكي دانمارك به ايران ۱۰۳ درصد مواد غذايي صددر صد و دارو ۵۸ درصد نسبت به سال پيش افزايش يافته است و واردات دانمارك از ايران، اقلام گوناگون از جمله فرش و پسته بوده است.

وي درباره انتخاب مردم دانمارك از سوي سازمان ملل متحد به عنوان خوشحال ترين مردم جهان گفت كسب نخستين عنوان خوشحال ترين مردم جهان براي مردم كشور ما تنها برخورداري مردم از اقتصاد پويا نيست بلكه بسياري از مسايل اجتماعي و فرهنگي از جمله بهره مندي مردم از خدمات اجتماعي فراوان در اين انتخاب مؤثر بوده است.

سفير دانمارك با اشاره به سفر گردشگران كشور دانمارك به ايران گفت سفر گردشگران دانماركي به ايران روز به روز افزايش مي يابد. ميراث فرهنگي غني و جاذبه هاي تاريخي و طبيعي ايران براي مردم دانمارك ارزش فراواني دارد البته ميهمان نوازي مردم و امنيت كشور هم از مهمترين انگيزه هاي سفر گردشگران دانمارك به ايران به شمار مي آيد. داني عنان اظهار داشت علاوه بر سفر ايرانيان به دانمارك اكنون بسياري از گروه هاي گردشگري چيني هم از طريق ايران به دانمارك سفر مي كنند گردشگران چيني در دانمارك بيشترين خرج را در ميان گردشگران خارجي دارند و در فصل سفر فرودگاه كپنهاك مملو از گردشگران چيني است.

وي افزود براي برقراري پرواز مستقيم از تهران به كپنهاك اقداماتي با مديران شركت هواپيمايي ماهان انجام مي شود كه با تحقق اين برنامه، تعداد گردشگران ميان ايران و دانماكر افزايش چشمگيري خواهد يافت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.