پیش‌بینی برداشت ۶ میلیون تن چغندر قند

|
0 دیدگاه

مجری طرح چغدر قند گفت: تا به امروز حدود ۲ میلیون تن چغندر قند به کارخانجات تحویل داده شده است که انتظار می‌رود این رقم به ۶ میلیون تن تا پایان زمان برداشت، برسد.

علی یزدانی در برنامه روی خط خبر در خصوص تعیین نرخ جدید شکر برای مصرف کنندگان اظهار کرد: نرخ جدید شکر ۲ هزار و ۵۲۰ تومان تعیین شده است که با در نظر گرفتن ارزش افزوده به دست مصرف کنند‌گان خواهد رسید.

وی درخصوص ارزش افزوده و میزان سود در نظرگرفته شده برای فروشندگان شکر افزود: سازمان تعزیرات حکومتی باید بر میزان سود افزوده شده بر روی نرخ تعیین شده نظارت داشته باشد و با متخلفان برخورد کند.

مجری طرح چغدر دلیل نوسان قیمت شکر در چد ماه گذشته را این طور بیان کرد که درحال حاضر با افزایش تولید و برداشت چغندر مشکلی از لحاظ تولید وجود ندارد و چند ماه گذشته به واسطه جو نامناسب ایجاد شده در بازار، قیمت شکر نوسان پیدا کرد که خوشبختانه با شروع تحویل چغندر قند تولیدی به کارخانجات قیمت شکر روند نزولی به خود گرفته است.

یزدانی با بیان برداشت ۲ میلیون تن چغندر قند تا به امروز اظهار کرد: برداشت چغندر قند از اواخر شهریور ماه آغاز شده است و تا به امروز حدود ۲ میلیون تن از طریق کارخانجات خریداری شده است که انتظار می‌رود تا پایان زمان برداشت این میزان به ۶ میلیون تن برسد.

وی با بیان خرید تضمینی چغندر قند از سوی دولت افزود: درحال حاضر هر کیلو چغندر قند با قیمت حدودی ۳۰۰ تومان برای هرکیلو خریداری می‌شود و این روند تا پایان زمان برداشت ادامه دارد.

مجری طرح چغدرقند در پایان با اظهار امیدواری به خود اتکایی در تولید شکر گفت: در جهت برنامه‌ریزی‌های در نظرگرفته شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی با پیش‌بینی خرید ۶ میلیون تن چغندر قند و تولید ۷ میلیون تن نیشکر امید می‌رود که به خودکفایی در تولید شکر نزدیک شویم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.