پیش بینی رشد ۵ درصدی اقتصادایران در سال آینده

|
0 دیدگاه

رئیس بانک مرکزی ایران در سنگاپور با بیان اینکه رشد اقتصادی ایران امسال و سال آینده به ۵ درصد می‌‌رسد از شرکت‌های آسیایی برای سرمایه‌گذاری در ایران دعوت کرد.

رئیس کل بانک مرکزی ایران در سمیناری که با حضور فعالان تجاری بخش خصوصی کشورهای سنگاپور، مالزی، کره جنوبی و استرالیا برگزار شد، اعلام کرد با لغو تحریم‌های هسته‌ای فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در ایران ایجاد شده و از شرکت‌های آسیایی خواست تا در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

ولی‌الله سیف در این سمینار تجاری در سنگاپور گفت:اصلاحاتی که بعد از روی کار آمدن دولت روحانی ایجاد شده به ثبات اقتصادی کمک کرده و لغو تحریم‌ها هم ارتباط مجدد ایران را با اقتصاد دنیا برقرار کرده است.

رئیس کل بانک مرکزی ایران همچنین اعلام کرد: تولید ناخالص داخلی ایران امسال و سال آینده رشد ۵ درصدی را تجربه می‌کند که بیش از رشد ۳ درصدی دو سال گذشته است.

سیف همچنین گفت: علاوه بر نفت و گاز فرصت‌هایی در بخش‌های پتروشیمی، فولاد، معدن مس، دارو، مخابرات، هوانوردی، ماشین آلات، گردشگری، زیرساخت‌ها و اطلاعات فناوری ارتباطات وجود دارد.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی ایران، نیروی کار ماهر و تحصیلکرده، جمعیت ۸۰ میلیون نفری و دسترسی ارزان به منابع انرژی از مزیت‌های اقتصاد ۴۵۰ میلیارد دلاری ایران است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.