چگونه وب سایت خود را از گزند جریمه های گوگل مصون بداریم؟

|
0 دیدگاه

تقریبا همه کسانی که تمام یا قسمتی از تجارتشان بصورت آنلاین است گوگل و خدمات جستجوی آن را بخوبی می شناسند و از نقش موثر کسب رتبه در موتورهای جستجو برای رونق کارشان بخوبی آگاه هستند. مردم بیش از۳٫۵ میلیارد بار در روز برای کالا و یا خدمات در گوگل به جستجوی نیازشان با استفاده از عبارات کلیدی می پردازند و وب سایت‌هایی را انتخاب می‌کنند که رتبه بالاتری در گوگل دارند. اما چگونه می توان در عبارات کلیدی مرتبط با کسب و کارمان رتبه بهتری در گوگل داشته باشیم؟

پاسخ به این سوال در یک عبارت خلاصه می شود: سئوکوتاه شده عبارت بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization  ) می باشد که بطور خلاصه شامل مراحل زیر است:

۱- ایجاد یک وب سایت مورد پسند گوگل

۲- تولیدمحتواییکهکاربرانبهدنبالآنهستند

۳- ایجاد اعتبار برای وب سایت

اما بسیاری نمی‌دانند عمل نکردن به اصول مورد تایید گوگل برای بهینه سازی چه عواقبی برای وب سایت‌شان دارد.

یکی از بزرگترین دغدغه های وبمسترها، گرفتار شدن در تله جریمه های گوگل مانند حذف شدن از نتایج برای مدت طولانی  است.

سوال مهم مطرح شده در این بخش اینست که یک وبسایت چگونه در معرض حذف از نتایج بواسطه جریمه های گوگل قرار می‌گیرد؟ در ذیل به چند مورد از مهمترین دلایل گوگل اشاره میشود :

۱- محتوای نامناسب یا کپی شده از دیگران

گوگل از الگوریتمهای خاصی برای تشخیص محتوا و زمینه فعالیت یک وبسایت استفاد می‌کند. بنابراین نحوه نگارش و استفاده از کلمات نقش بسزایی در دسته بندی و رتبه دهی وب سایت شما دارد. استفاده نادرست از محتوا و کپی کردن محتوای دیگران باعث حذف موقتی (تا حذف محتوا) از نتایج گوگل می‌گردد.

۲- سایتی با سرعت پایین و دیگر مشکلات فنی

مهمترین قسمت قرار گرفتن در لیست نتایج گوگل، قابلیت دیده شدن توسط ربات های این موتور جستجوست. اگر ربات های گوگل نتوانند صفحات و محتوای سایت شما را بدرستی و با سرعت بررسی کنند براحتی شما را نادیده می‌گیرند. بهتر است بدانید ۹۰۰ میلیون وب سایت دیگر در صف انتظار قرار دارند و گوگل نمی تواند برای باز شدن صفحه سایت شما مدت زمان طولانی صبر کند.

۳- لینک بیلدینگ ناشیانه

ارزش گذاری صفحات در وب و موتورهای جستجو بر اساس لینک صورت می گیرد.به این معنی که کیفیت، کمیت، ارتباط و اعتبار سایت لینک دهنده، تاثیر بسزایی در رشد رتبه شما در نتایج گوگل خواهد داشت. متاسفانه بسیاری به پارامترهای لینک اهمیت نداده و با لینک بلیدینگ بی کیفیت، باعث عدم رشد و چه بسا در مواردی حذف سایت شان از نتایج می شوند.

به یاد داشته باشیم، بهینه سازی وب سایت بیش از ۲۰۰ فاکتور مختلف دارد و قطعا حضور یک حرفه ای در کنار شما، باعث افزایش رتبه و در نهایت افزایش در آمد شما خواهد شد.

 

نویسنده : مهندس وحید افشاری

1 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.