چین ۱۱٫۵ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرد

|
0 دیدگاه

گمرک چین اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و چین در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

صادرات چین به ایران در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی با افت ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۱۱.۵ میلیارد دلار رسید.
گمرک چین اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و چین در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

مبادلات تجاری ایران و چین که در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۵ بالغ بر ۲۶٫۶ میلیارد دلار اعلام شده بود در ژانویه تا سپتامبر سال جاری به ۲۲٫۱۲ میلیارد دلار کاهش یافته است.

صادرات چین به ایران و واردات از ایران در این دوره افت قابل توجه داشته است.

صادرات چین به ایران در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۶ با افت ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۱۱٫۵۲ میلیارد دلار رسیده است. چین در ژانویه تا سپتامبر سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۳٫۷ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات چین از ایران نیز افت زیادی داشته است. چین در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۲٫۹ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم با افت ۱۸ درصدی در ژانویه تا سپتامبر امسال به ۱۰٫۶ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش افت قیمت نفت باعث کاهش ارزش صادرات ایران به چین شده و در نتیجه، تراز تجاری ایران با این کشور منفی شده است. چین در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۹۲۰ هزار دلار کالای بیشتر به ایران فروخته است (نسبت به واردات از ایران).

مبادلات تجاری ایران و چین در سال ۲۰۱۵ با افت بیش از ۳۴ درصدی مواجه شد و به حدود ۳۴ میلیارد دلار رسید. مبادلات تجاری ایران و چین در سال ۲۰۱۴ با رشد ۳۱درصدی مواجه شده و به رکورد ۵۱ میلیارد دلار رسیده بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.