کارشکنی فرودگاه‌ها در برگزاری نمایشگاه هوایی

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه هوایی با اشاره به رونمایی از ۱۰ محصول هوایی تولید ایران از بی اعتمادی دولت به بخش خصوصی انتقاد کرد و گفت: قرار بود نمایشگاه هفتم صنایع هوایی در فرودگاه امام برگزار شود، اما هفته پیش اعلام شد محل در نظر گرفته شده را به ما نمی‌دهند.

امین سالاری با اشاره به این‌که فارغ‌التحصیلان حوزه هوافضا جایی در دستگاه های دولتی ندارند، اظهار کرد:‌ فعالان بخش خصوصی نشان داده‌اند که توان بسیاری برای کمک به اقتصاد و توسعه صادرات کشور دارند.

وی با اشاره به رونمایی از ۱۰ محصول جدید هوافضا، تصریح کرد:‌این محصولات سابقه تولید در کشور را نداشته و از جنس فناوری‌های برتر هستند که توسط شرکت‌های ایرانی تولید شده است.

وی بیان کرد:‌ با توجه به توانمندی‌های داخلی این اطمینان را به دولت می‌دهیم اگر به بخش خصوصی اعتماد کنند می‌توانیم ماهواره‌های راهبردی مورد نیاز کشور را تولید کنیم.

وی در ادامه با اشاره به این‌که فشارها و محدودیت‌های زیادی به اتحادیه وارد شد که نمایشگاه امروز برگزار نشود، گفت: با وجود همه فشارها، بخش خصوصی نمایشگاه هوافضا را برگزار کرد. سه شنبه هفته گذشته به ما اعلام شد که محل در نظر گرفته شده در فرودگاه امام خمینی (ره) برای برگزاری نمایشگاه در اختیار ما قرار نمی‌گیرد، اما ما در مدت یک هفته نمایشگاه را در برج میلاد برگزار کردیم.

رئیس اتحادیه هوافضا اظهار کرد: در بحث خرید ۲۰ میلیارد دلار هواپیما که یک بازار ۶۰ میلیارد دلاری را تا ۱۰ سال آینده برای کشور فراهم می‌کند از دولت می‌خواهیم انتقال فناوری را مد نظر قرار دهد.

سالاری یادآور شد: ۵ ماه پیش توانمندی ۴۰ شرکت قطعه ساز را به سازمان هواپیمایی ارائه کرده‌ایم و منتظریم کارشناسان خارجی برای ملاقات به ایران بیایند.

وی با اشاره به این‌که حدود ۲ سال است که دولت مطالبات شرکت‌های بخش خصوصی را پرداخت نکرده است، گفت: این مسئله برای ما مشکل ساز شده است و از دولت خواهش می‌کنیم فکری برای این شرکت‌ها کند.

گرچه رئیس اتحادیه هوافضا از حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی در هفتمین نمایشگاه بین المللی هوایی و فضایی ایران خبر داده اما مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم این اظهارنظر را تایید نمی کند. به نظر می‌رسد عدم برگزاری نمایشگاه در فرودگاه امام خمینی باعث شده تا اکثر شرکت‌های ایرانی و خارجی قید حضور در نمایشگاه هفتم را بزنند.

در نمایشگاه هفتم، تعدادی از شرکت‌های ایرانی محصولات خود را در حوزه‌های تولید موتور برای هواپیماهای بدون سرنشین و پهبادهای فیلمبردار معرفی کرده‌اند. همچنین در این نمایشگاه غرفه‌ای نیز به فروش محصولات چرمی اختصاص یافته بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.