کارکنان شرکت نفت ونزوئلا برای خرید غذا لباس کارشان را می‌فروشند

|
0 دیدگاه

کارکنان شرکت نفت دولتی ونزوئلا برای خرید مواد غذایی، ناگزیر از گرو گذاشتن وسیله های ارزشمند خود، استفاده حداکثری از کارت های اعتباری و حتی فروش یونیفورم هایشان شده اند.

برای دهه های متمادی، کارکنان شرکت نفت دولتی ونزوئلا (پی دی وی اس ای) از درآمدهای متوسط بالا، مزایای سخاوتمندانه و وام های ارزان قیمتی برخوردار بودند که آنها را قادر به خرید خانه و رفتن به سفرهای خارجی می کرد.
اکنون با رو به وخامت گذاردن اوضاع اقتصادی ونزوئلا و ۳ رقمی شدن نرخ تورم در این کشور، حتی کارمندان شرکت پی دی وی اس ای نیز برای تامین هزینه های خود از خرید مواد غذایی گرفته تا شهریه مدرسه فرزندان خود با مشکل مواجه شده اند.
مشاهدات میدانی نشان می دهد که ده ها نفر از کارکنان شرکت پی دی وی اس ای و اعضای خانواده های آنها برای خرید مواد غذایی، ناگزیر از گرو گذاشتن وسیله های ارزشمند خود، استفاده حداکثری از کارت های اعتباری و حتی فروش یونیفورم هایشان شده اند.
در حالی که قیمت برنج و گندم وارداتی از کلمبیا در ونزوئلا به شدت افزایش یافته، المر، یک فروشنده دوره گرد در بازار شهر نفت خیز ماراکایبو گفت: «هر روز یک کارگر شرکت پی دی وی اس ای برای فروش لباس کار خود به اینجا می آید.»
«آنها همچنان چکمه ها، شلوارها، دستکش ها و ماسک هایشان را هم می فروشند.»
اکثر ۱۵۰ هزار کارگر شرکت پی دی وی اس ای ماهانه بین ۳۵ تا ۱۵۰ دلار حقوق می گیرند و ۹۰ دلار هم بن غذا دریافت می کنند.به گفته کارکنان، هرچند این رقم از درامد بسیاری از مردم ونزوئلا بالاتر است، اما برای تامین هزینه ها کافی نیست.
یکی از کارکنان شرکت گفت: «گاهی ما اجازه می دهیم بچه ها تا ظهر بخوابند تا در هزینه صبحانه صرفه جویی کنیم.» وی افزود، من امسال به دلیل کمبود مواد غذایی ۵ کیلو وزن کم کرده ام.
وی که نخواست نامش فاش شود در ادامه گفت: «اکثر ما دیگر مثل گذشته کار مفید انجام نمی دهیم زیرا بیشتر تمرکزمان روی این مسئله است که چگونه از نظر اقتصادی می توانیم در این شرایط دوام بیاوریم.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.