کالای قاچاق به اموال تملیکی سپرده می‌شود

|
0 دیدگاه

مدیر بازرسی اصناف با بیان اینکه اصناف برای بازرسی از بازار طلا و جواهر به جمع بندی نرسیده است، گفت: کالای قاچاق کشف شده به سازمان اموال تملیکی ارجاع داده می‌شود و اصناف تنها ناظر بر بازرسی است.

حسین درودیان، در رابطه با طرح مبارزه با کالای قاچاق در سطح توزیع، اظهار کرد: بازرسان و مسئولان اصناف در این طرح تنها ناظر بر کار هستند و کاشفان از سوی دیگر نهادها همچون نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، بانک مرکزی، شرکت دخانیات، شیلات و … مامور می‌شوند.

وی با بیان اینکه تا به این لحظه آماری از کشف محصول قاچاق در اختیار اصناف قرار نگرفته است، افزود: در رابطه با عطاری و فروشندگان تجهیزات پزشکی، از روز گذشته بررسی‌هایی در سطح شهر صورت گرفته که تا به این لحظه مورد خاصی دیده نشده و در پی اعلام‌های قبلی مبنی بر جمع آوری کالای قاچاق، میزان محصولات قاچاق در سطح توزیع به شدت کاهش یافته است.

درودیان تاکید کرد: برای ورود به بازار طلا و جواهر با اتحادیه مربوطه جلسات متعددی برگزار شده و در بازرسی‌ها به طور حتم از کارشناسان این اتحادیه استفاده می‌شود اما هنوز به جمع بندی نهایی در این رابطه دست پیدا نشده است.

وی در انتها گفت: با کشف کالای قاچاق فروشنده ۲۴ ساعت فرصت دارد که فاکتور خود را ارائه دهد که در صورت ارائه نشدن فاکتور رسمی کالا به سازمان اموال تملیکی و پرونده به مراجع قانونی ارجاع داده خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.