کاهش ارزش پوند در پی سخنرانی ترزا می

|
0 دیدگاه

اظهارات جدید «ترزا می» در خصوص خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باعث کاهش ارزش پوند شد.

به دنبال اظهارات اخیر «ترزا می،» نخست وزیر جدید انگلیس، در خصوص آغاز فرآیند خروج کشورش از اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷، بهای پوند در برابر ۳۰ ارز از مجموع ۳۱ ارز معتبر جهان کاهش یافت.

در حالیکه رای غیرمنتظره مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا در همه‌پرسی ۲۳ ژوئن (۳ تیر) ارزش پوند را به پایین‌ترین سطح در ۳۱ سال گذشته رساند، اظهارات روز گذشته نخست وزیر انگلیس نرخ برابری واحد پول این کشور با سایر ارزهای معتبر را پس از قدرت گرفتن نسبی آن در طول ۳ ماه گذشته یک بار دیگر کاهش داد.

به عقیده کارشناسان اقتصادی اروپا، ابراز تمایل «ترزا می» به اجرای نتیجه همه‌پرسی برکسیت باعث شد سرمایه‌گذاران با پیش‌بینی تاثیر منفی این خروج بر بازارهای مالی جهان، ارز مطمئن‌تری را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند و به همین دلیل، بهای پوند یک پله دیگر در برابر ارزهای معتبر جهان سقوط کرد.

بهای پوند روز گذشته در بازار لندن با ۰٫۳ درصد کاهش، به ۱٫۲۹۳۸ دلار رسید. طبق بررسی بلومبرگ، واحد پول انگلیس از زمان اعلام نتیجه همه‌پرسی خروج از اتحادیه اروپا به طور میانگین ۱۴ درصد از ارزش خود را در برابر ارزهای رقیب از دست داده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.