کاهش شاخص سهام بورس لندن همزمان با سقوط قیمت نفت خام برنت

|
0 دیدگاه

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن در پایان معاملات روز چهارشنبه، به رغم افزایش ارزش پوند در برابر دلار و یورو، همزمان با سقوط قیمت نفت خام برنت دریای شمال، روند کاهشی داشت.

ارزش شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن که در آن در هر روز کاری سهام ۱۰۰ شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز چهارشنبه با کاهش ۰٫۸۵ درصدی مواجه شد.
شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، با ۵۹ واحد کاهش، به ۶ هزار ۹۵۸ واحد رسید.
شاخص سهام بورس فوتسی ۲۵۰ لندن نیز با کاهش ۰٫۷۵ درصدی مواجه بود و با ۱۳۲ واحد کاهش به ۱۷ هزار و۶۶۸ واحد رسید.
در همین حال در میان شاخص سهام سایر بورس های مهم اروپایی در روز چهارشنبه، ‘دکس’ آلمان و ‘کک ۴۰ ‘ فرانسه کاهش و ‘آیبکس ‘ اسپانیا، افزایش داشتند.
در پایان معاملات روز چهارشنبه، ارزش شاخص سهام ‘دکس ‘در بازار بورس فرانکفورت آلمان ۰٫۴۴ درصد و شاخص سهام ‘کک چهل’ در بازار بورس فرانسه ۰٫۱۴ درصد کاهش و شاخص بازار بورس اسپانیا موسوم به «آیبکس» ۰٫۳۷ افزایش، یافتند.
پوند انگلیس نیز عصر روز چهارشنبه در بازار مبادلات ارزی، در برابر دلار آمریکا با ۰٫۵۳ درصد افزایش، در مقابل ۱٫۲۲۴۴دلار و همچنین با ۰٫۳۶ درصد افزایش در مقابل یورو، در مقابل ۱٫۱۲۲۵ یورو معامله شد.
در همین حال هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، روز چهارشنبه در بازار لندن، با ۹۱ سنت کاهش ( ۱٫۸ درصد ) به ۴۹٫۹۸ دلار رسید.
به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، ‘وست تگزاس اینترمیدییت ‘( دبلیوتی آی ) نیز روز چهارشنبه با ۷۸ سنت کاهش ( ۱٫۶ درصد ) به ۴۹٫۱۸دلار رسید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.