کاهش شدید درآمد نفتی عربستان

|
0 دیدگاه

بلومبرگ با استناد به آمارهای شرکت عربستانی اعلام کرد درآمد نفتی سعودی‌ها امسال با رقم ۱۳۲ میلیارد دلار به کمترین میزان طی ۷ سال گذشته می‌رسد.

در حالی که قیمت نفت طی دو سال گذشته بیش از ۷۰ درصد افت داشته، بسیاری از کشورهای وابسته به نفت را با ضرر و زیان جدی مواجه کرده است، با این حال عربستان که وابستگی بسیار شدیدی به درآمدهای نفتی دارد بیشترین آسیب را دیده است.

بلومبرگ در گزارشی به کاهش درآمدهای نفتی عربستان از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۷ اشاره کرده که بیشترین افت درآ«دهای نفتی در سال جاری رقم خواهد خورد.

خبرگزاری بلومبرگ با استناد به آمارهای جادوای وستمنت نوشته است درآمدهای نفتی سعودی‌ها امسال به کمترین میزان از سال ۲۰۱۲ خواهد رسید.

عربستان امسال تنها ۳۲ میلیارد دلار درآمد نفتی خواهد داشت که کمترین میزان نسبت به ۷ سال گذشته است.

جادوای وستمنت اعلام کرده است که عربستان در سال ۲۰۱۲ بیشترین میزان درآمدهای نفتی را به میزان ۳۳۷ میلیارد دلار داشت. این کشور در سال ۲۰۰۹ رقمی معادل حدود ۱۵۵ میلیارد دلار درآمد نفتی داشت که با روند صعودی در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ بیشترین میزان در سال ۲۰۱۲ رقم خورد، اما بعد از آن روند کاهشی درآمدهای نفتی عربستان شروع شد و سیر نزولی آن ادامه پیدا کرد که بیشترین کاهش درآمد، امسال رقم می‌خورد.

جادوای وستمنت یک شرکت بورسی عربستان است که دفتر مرکزی آن در ریاض قرار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.