کاهش فروش خودرو در فرانسه

|
0 دیدگاه

در حالی که نمایشگاه بین المللی خودرو در شهر پاریس با حضور غول های خودروسازی از سراسر جهان در حال برگزاری است، گزارش ها از کاهش فروش خودرو در فرانسه حکایت دارد.

اتحادیه خودروسازان فرانسه روز شنبه با صدور گزارشی درباره بازار داخلی خودرو در این کشور، اعلام کرد که رشد فروش خودرو در بازار فرانسه در ماه سپتامبر سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از دو و نیم درصد کاهش داشته است.
بر اساس این گزارش، در این ماه در مجموع ۱۶۸ هزار و ۸۲۷ دستگاه خودروی صفر کیلومتر در فرانسه به فروش رفته که بیشتر این خودروها متعلق به دو شرکت مهم فرانسوی رنو و پژو سیتروئن بوده است.
خودروی خانواده ‘داچیا’ توانسته است در ماه سپتامبر آمار فروش شرکت رنو را تا حد زیادی بهبود بخشد.
در سال های گذشته بازار خودروی اروپا در نتیجه اثر بحران مالی جهانی افت چشمگیری را تجربه کرد و پس از آن، بحران بدهی منطقه یورو نیز این بازار را بیش از پیش تحت تأثیر قرار داد. برخی دولت ها، یارانه ها و مشوق هایی را برای ترغیب مالکان خودروهای قدیمی به خرید خودرویی جدید ارائه کردند.
این یارانه ها برای مدتی به صنعت خودروسازی اروپا کمک کرده اما با وخیم تر شدن شرایط، شرکت های خودروسازی به ویژه گروه هایی مانند پژو سیتروئن که وابستگی بالایی به بازار اروپا دارند بار دیگر با شرایطی سخت مواجه شدند. با این وجود، گروه فولکس واگن به لطف جایگاه قوی این برند در بازارهای بین المللی بخوبی این شرایط سخت را پشت سر گذاشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.