کاهش نرخ اوراق تسهیلات مسکن به ۸۱۷هزار ریال

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (سه شنبه) با ۱۴۲ واحد رشد به ۷۷ هزار و ۸۴۹ واحد رسید اما نرخ اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس کاهش یافت.

در معاملات امروز ۸۵۷ میلیون و ۴۹۴ هزار سهم و حق تقدم به ارزش ۲ هزار و ۱۱۷ میلیارد ریال در ۶۶ هزار و ۹۷۶ نوبت داد و ستد شد.
در معاملات امروز، پتروشیمی ها بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند و شاخص را بالا بردند اما پالایشی ها تاثیری معکوس داشته و مانع اوج گیری شاخص شدند.
بر این اساس، نمادهای جم (پتروشیمی جم)، پترول (گروه سرمایه گذاری ایرانیان)، بفجر (پتروشیمی فجر) و کگل (صنعتی و معدنی گل گهر) با رشد خود بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند. در مقابل شپنا (پالایش نفت اصفهان)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) و فولاد (فولاد مبارکه) بر شاخص اثر منفی داشتند.
شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز رشد کرد؛ به طوری که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۵۰ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۷۴ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۵۹ واحد، شاخص آزاد شناور ۱۹۳ واحد، شاخص بازار اول ۲ واحد و شاخص بازار دوم ۸۸۰ واحد افزایش یافت.
بیشترین رشد قیمت در معاملات امروز به صنایع ریخته گری ایران، حق تقدم سیمان شرق، مهندسی نصیر ماشین، حق تقدم لیزینگ خودروی غدیر و کابل البرز تعلق داشت.
حق تقدم داروسازی فارابی، حق تقدم تولید مواد اولیه داروپخش، حق تقدم بانک انصار، سیمان کارون و صنایع کاشی و سرامیک سینا نیز با بیشترین کاهش قیمت روبرو شد.

**معاملات اوراق تسهیلات مسکن در دامنه قیمتی ۸۱۷ تا ۸۵۸ هزار ریال
در معاملات بازار امروز، نزدیک به ۴۹۸ میلیون اوراق بهادار در ۲۳ هزار و ۵۸۸ نوبت به ارزش بیش از یک هزار و ۷۴۳ میلیارد ریال خرید و فروش شد.
شاخص فرابورس نیز در ادامه روند رو به رشد خود، بیش از چهار واحد بالا رفت و به ۸۲۷ واحد رسید.
نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی مارون، پالایش نفت لاوان و نیروی برق دماوند بالاترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشت اما نماد شرکت های پالایش نفت شیراز، مدیریت انرژی امید تابان هور و پالایش نفت تهران تا سطح یک واحد بر این نماگر تاثیر منفی داشت.
همچنین اوراق تسهیلات مسکن (تسه) نیز در معاملات امروز کاهش یافت و در دامنه قیمتی ۸۱۷ تا ۸۵۸ هزار ریال دادوستد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.