کاهش وزن مرغ به نفع مردم و مرغدار است

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: اگر طرح کاهش وزن مرغ که چندین سال است مطرح شده اجرایی شود تولید آن با نظارت، به نفع مردم و همچنین مرغدار خواهد بود

مهدی یوسف خانی در خصوص اجرایی شدن طرح کاهش وزن مرغ از ابتدای آذر ماه گفت: چندسالی است که این طرح مطرح شده است اما هنوز اجرایی نشده و اجرای آن به نفع مردم و مرغدار است.

وی افزود: با اجرایی شدن طرح کاهش وزن مرغ، تولیدکنندگان موظف می‌شوند به جای صرف وقت و نهاده بیشتر برای پرورش مرغ درشت، در مدت زمان کوتاه‌تری مرغ را به دست مصرف کننده برسانند و در مصرف خوراک طیور به طور قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه خرید مرغ درشت هنوز در بین مردم خریدار دارد گفت: در بین مردم هنوز مرغ درشت محبوبیت دارد و مردم با مراجعه به واحدهای صنفی خرید مرغ درشت را ترجیح می‌دهند.

یوسف‌خانی با اشاره به مزیت‌های مرغ سایز اظهار کرد: مرغ سایز نسبت به مرغ درشت از طعم و مزه بهتری برخوردار است و با اجرایی شدن طرح کاهش وزن مرغ تمام واحدها موظف به توزیع این مرغ خواهند شد.

وی همچنین در خصوص قیمت مرغ درشت و سایز در بازار گفت: در هفته جاری باز هم قیمت مرغ کاهش داشت و هر کیلو مرغ درشت در خرده فروشی‌ها با قیمت ۶ هزار و ۸۰۰ تومان و مرغ سایز با اختلاف ۲۰۰ تومان، هرکیلو ۷ هزار تومان به‌فروش می‌رسد.

یوسف‌خانی با اشاره به ثبات قیمت تخم مرغ در هفته جاری افزود: هرکیلو تخم مرغ در بازار ۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود که بر این اساس هرشانه تخم مرغ با درنظر گرفتن وزن دوکیلو، ارزشی حدود ۹ هزار تومان دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.