کاهش ۸۴ درصدی ترانزیت مواد نفتی از بنادر

|
0 دیدگاه

بررسی آمار رسمی سازمان بنادر و دریانوردی نشان می‌دهد که اکثر شاخص‌های بندری از جمله تخلیه و بارگیری طی شهریورماه سال جاری منفی شده است. میزان ترانزیت مواد نفتی نیز ۸۴ درصد کاهش یافته است.

مطابق آمار سازمان بنادر و دریانوردی  در شهریور ماه امسال ۱۱ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۴۸۲ تن مواد نفتی و غیرنفتی در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است. این میزان در مقایسه با مردادماه (۱۱ میلیون و ۹۸۱ هزارو ۳۰۳ تن) حاکی از رشد منفی ۶٫۳ درصدی دارد.

تخلیه و بارگیری مواد نفتی و غیرنفتی طی شهریور امسال در مقایسه با شهریور پارسال نیز ۷٫۲ درصد کاهش یافته است. جزئیات عملکرد بنادر کشور حاکی از آن است که در بخش غیرنفتی  در تخلیه، بارگیری، واردات، صادرات و ترانزیت در مقایسه با شهریور پارسال به ترتیب ۵٫۸ درصد، ۴٫۶، ۸٫۶، ۴٫۸ و ۱۳٫۲ درصد کاهش یافته است.

در حوزه نفتی نیز مجموع تخلیه و بارگیری ۱۰٫۸ درصد کاهش یافته است. بر این اساس تخلیه مواد نفتی ۱۳٫۶ درصد کاهش یافته و در ترانزیت مواد نفتی طی شهریور اماسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته عملکرد بنادر ۸۳٫۶ درصد منفی شده است.

همچنین تعداد شناورهای ورودی در مقایسه با شهریور سال گذشته در شناورهای بالای هزار تن و زیر هزار تن به ترتیب ۱۱٫۷ درصد و ۴ درصد رشد مفنی ثبت شده است.

بنادر کشور در جابجایی مسافر در بخش ورودی ۲۳٫۴ درصد و در بخش خروجی ۲۵ درصد رشد منفی در مقایسه با شهریور سال ۹۵ را قبت کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.