کاهش ۱۰ درصدی بازار خمیردندان خارجی با محصولات داخلی

|
0 دیدگاه

عضو انجمن صنایع شوینده گفت: سالانه ۱٫۲ میلیارد دلار ارز صرف واردات خمیردندان می شود و تولیدکنندگان داخلی تنها سهم ۲۵ درصدی از این بازار را در اختیار داشته اند.

عضو انجمن صنایع شوینده با اشاره به واردات ۱٫۲ میلیارد دلاری خمیردندان به کشور گفت: با تلاش انجام‌شده و با تولید محصولی جدید ۱۰ درصد از سهم ۷۵ درصدی بازار مصرف داخلی که با برندهای خارجی تامین می شود به تولیدات داخلی اختصاص یافت.

محمد دولابی در یک نشست خبری با بیان اینکه ۷۵ درصد بازار مصرف خمیردندان کشور مربوط به کالاهای وارداتی است، اظهار کرد: سالانه ۱٫۲ میلیارد دلار ارز صرف واردات خمیردندان می شود و تولیدکنندگان داخلی تنها سهم ۲۵ درصدی از این بازار را در اختیار داشته اند.

وی افزود: با نیازسنجی بازار این نتیجه حاصل شد که با تولید نوع خاصی از خمیردندان می توان سهم واردکنندگان این محصول را در بازار کاهش داده و با تولید خمیردندان زغالی  توانستیم ۱۰ درصد از سهم واردکنندگان را به تولید این محصول اختصاص دهیم.

عضو انجمن صنایع شوینده خاطرنشان کرد: ۶۰۰ هزار عدد خمیردندان زغالی وارد بازار شده که اشتغال‌زایی ۱۲۰۰ نفری به همراه داشته و تاکنون حتی یک مصرف کننده ناراضی نداشته است.

وی به هدف‌گذاری کسب سهم ۴۰ درصدی از بازار ۷۵ درصدی خمیردندان خارجی که در حال حاضر از طریق واردات تامین می شود اشاره کرد و افزود: تنها در ۶۰ روز تولید توانستیم ۱۰ درصد سهم بازار خارجی ها را به دست آوریم و درخواست هایی نیز برای ایجاد نمایندگی تولید این نوع از خمیردندان در کشورهای ترکیه، ارمنستان و عراق دریافت شده است.

دولابی میزان مصرف خمیردندان در کشور را سالانه ۳۰۰ میلیون تویوب اعلام کرد و افزود: ما تا کنون توانسته ایم ۱۰ درصد سهم بازار خارجی را کسب کرده و قیمتی یک سوم مشابه خارجی را به بازار عرضه کنیم.

به گفته وی، با بیان این‌که درحال‌حاضر استاندارد ۱۵۰۰ میلی‌گرم فلوراید در خمیردندان مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار داشت: به دلیل لابی‌های بزرگی که تولیدکنندگان برندهای مطرح جهانی برای استفاده از سدیم فلوراید انجام داده‌اند، تولیدکنندگان مایل به کاهش میزان سدیم فلوراید در تولیدات خود نیستند و به‌طور دائم در انجمن‌های دندان‌پزشکی نتایج تحقیقات در مورد سرطان‌زا بودن این محصول نادیده گرفته می‌شود.

وی افزود: تولیدکنندگان سدیم فلوراید با در اختیار قرار دادن آن با قیمت‌هایی بسیار پایین‌تر تلاش می کنند تا انواع دیگر خمیردندان که در تحقیقات جدید بی‌ضرر بودن آنها به اثبات رسیده است به تولید انبوه نرسد.

دولابی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۴ تولید خمیردندان زغالی در جهان آغاز شده است، عنوان کرد: تولیدکنندگان سدیم فلوراید به دلیل زیانی که از این بحث می دیدند مقالات علمی تحقیقات این تولید را از روی سایت های علمی برداشته‌اند‌.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.