کاهش ۴ درصدی قیمت نفت در هفته گذشته

|
0 دیدگاه

خبرگزاری رویترز اعلام کرد، قیمت هفتگی نفت های پایه اروپا و آمریکا در هفته جاری میلادی به ترتیب چهار و ۴٫۲ درصد کاهش یافت.

پس از آنکه کمیته بررسی سهمیه تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (جمعه) بدون نتیجه به کار خود پایان داد و شاخص S&P(اس اند پی) ۵۰۰ بازار سهام آمریکا نیز کاهش پیدا کرد، قیمت نفت خام دیروز به کمترین سطح خود در تقریبا چهار هفته گذشته تنزل یافت.

شاخص اس اند پی ۵۰۰ آمریکا در پی اعلام پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) مبنی بر بررسی مجدد موضوع استفاده «هیلاری کلینتون» نامزد ریاست جمهوری آمریکا از سرور شخصی خود برای دریافت اطلاعات محرمانه، کاهش پیدا کرد.

قیمت های آتی نفت دیروز (جمعه) ۲٫۱ درصد کاهش یافت. برزیل که از تولیدکنندگان غیر اوپک است، امروز (شنبه) در گردهمایی کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که در وین برگزار می شود، شرکت خواهد کرد. زیرا اوپک که در حدود ۴۰ درصد نفت جهان را تولید می کند خواستار همکاری کشورهای غیراوپک برای مهار تولید نفت است.

برزیل به دیگر صادرکنندگان نفت غیر اوپک از جمله روسیه می پیوندد.

قیمت های آتی نفت خام در شرایطی که امکان اجرای توافق کاهش تولید اوپک در نشست امروز (۲۹ اکتبر، ۸ آبان) این سازمان مورد تردید قرار دارد، حول و حوش قیمت ۵۰ دلار در هر بشکه در نوسان است.

«محمد بارکیندو» دبیرکل اوپک دیروز در آیین شروع به کار کمیته بررسی سهمیه های تولید که سعی می کند اختلاف ها را در مورد سهمیه تولید اعضا حل کند، گفت: بازارها در مورد نتیجه مذاکرات این کمیته در میان مدت و بلند مدت دیدگاه های متفاوتی خواهد داشت.

وی، پس از اینکه عراق درخواست کرد از اجرای برنامه کاهش تولید اوپک معاف باشد از اعضای اوپک خواست در مورد سهمیه تولید با یکدیگر کنار بیایند.

«تیم ایوانز» تحلیلگر انرژی در شرکت «سیتی فیوچرز پرسپکتیو» در نیویورک گفت: بازرگانان نفت در حال واکنش نشان دادن به کاهش شاخص اس اند پی ۵۰۰ هستند.

وی افزود: بازار نفت با فراوانی عرضه روبرو است و ما به جزییات بیشتری در مورد اینکه اوپک چه کار می کند نیاز داریم.

قیمت آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در پایان معاملات دیروز (جمعه) بازار تجاری نیویورک نسبت به روز پیش از آن یک دلار و ۲ سنت کاهش یافت و به ۴۸ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه رسید که کمترین قیمت از چهار اکتبر (۱۳ مهر) است.

قیمت آتی نفت برنت دریای شمال نیز دیروز در پایان معاملات جمعه گذشته بازار لندن با ۷۶ سنت یا ۱٫۵ درصد کاهش نسبت به پنج شنبه گذشته به ۴۹ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه رسید که کمترین قیمت از ۳۰ سپتامبر۲۰۱۶ (۹ مهر) است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.