کاهش ۶۷ درصدی بارندگی در مقايسه با سال گذشته

|
0 دیدگاه

گزارش بارندگی‌ها در سال جاری آبی تا پایان هفته سوم مهرماه حاکی از این است که میزان بارندگی در مقایسه با سال آبی گذشته با کاهش ۶۷ درصدی روبرو است.

گزارش وضعیت بارندگی منتهی به ۲۴ مهرماه سال جاری در کل کشور نشان می‌دهد میزان بارندگی در مقایسه با سال آبی گذشته ۶۷ درصد و نسبت به متوسط درازمدت با کاهش ۶۰ درصدی روبرو است.

بر اساس این گزارش، پربارش‌ترین نقطه کشور از ابتدای سال آبی جاری، شهرستان محمودآباد مازندران با ۱۴۹ میلی‌متر بارش و ایستگاه پل سردشت در آذربایجان غربی بدون بارندگی ثبت شده گزارش شده است.

در میان حوضه‌های آبریز اصلی کشور، بیشترین میزان بارندگی در این هفته مربوط به حوضه آبریز دریای خزر با ۱۶ میلی‌متر بارندگی بوده است، در سایر حوضه‌ها نیز بجز فلات مرکزی با یک میلی‌متر بارندگی، میزان بارندگی‌ها صفر بوده است.

در میان حوضه‌های آبریز فرعی ۳۰ گانه نیز حوضه آبریز کل مهران با ۱۸ میلی‌متر افزایش و رودخانه‌های بلوچ با ۱۲ میلیمتر کاهش نسبت به سال گذشته بیشترین میزان تغییرات را در هفته منتتهی به ۱۹ مهرماه پشت سر گذاشته‌اند.

همچنین بیشترین میزان افزایش بارندگی نسبت به متوسط درازمدت در حوضه‌های فرعی ۳۰ گانه، با ۵ میلی‌متر افزایش مربوط به «ارس» و ۲۵ میلیمتر کاهش مربوط به رودخانه‌های بلوچ بوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.