کسب مقام نخست در مسابقات جهانی پهپاد با حمایت بامیلو

|
1 دیدگاه

تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی ( KN2C) در مسابقات جهانیIMAVS چین، که مهمترین مسابقات جهانی  پهپادها)روبات‌های پرنده) است، موفق به کسب مقام اول شدند. تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر با حمایت فروشگاه اینترنتی بامیلو در این مسابقات حاضر شد و توانست در مهمترین مسابقات جهانی روباتیک به‌عنوان برترین تیم انتخاب شود.

مسابقات جهانیIMAVS چین، امسال از ۱۷ تا ۲۱ اکتبر در پکن برگزار شد و تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیر‌الدین طوسی در کنار سه تیم دیگر دانشگاهی به نمایندگی از کشور ایران در این مسابقات حضور پیدا کردند. تیم دانشگاه خواجه نصیر  مقام اول و تیم‌هایی از کشور هلند و مکزیک به ترتیب دوم و سوم شدند. این تیم تا به‌حال بهترین عملکرد را در بین رقبای خود در حوزه کنترل روبات‌های پرنده در فضای بسته(InDoor) داشته‌اند. این تکنیک که در آینده می‌تواند سرمنشا تحول بزرگی در حوزه حمل‌ونقل کالا و بسته‌های پستی باشد ، برای بسیای از صنایع حایز اهمیت است.

حمید رضا تقی راد، سرپرست تیم اعزامی دانشجویان تیم KN2C می‌گوید: « در این مسابقات خودگردان کردن حرکت روبات ها و تهیه نقشه سه بعدی مکان هم‌زمان با حرکت هوشمند روبات از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.» او ادامه داد: « موفقیت این دانشجویان، نشان‌دهنده تلاش، پشتکار و برنامه‌ریزی دقیق آنهاست.»

رامتین منزهیان، مدیرعامل بامیلو به عنوان حامی این دانشجویان برای شرکت در مسابقات گفت: « موفقیت این دانشجویان در یکی از پیشروترین رشته‌های علمی باعث افتخار بامیلوست. ما امیدواریم این دانشجویان بتوانند مبدع راهکاری عملی برای حمل کالاها توسط روبات‌های پرنده در ایران وجهان باشند. ما بر این باوریم که صنعت تجارت‌الکترونیک در کنار صنعت روباتیک می‌توانند در ارائه ساده‌تر خدمات و راحت کردن زندگی مردم موثر باشند.»

تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در سال ۱۳۸۴ کار خود را با طراحی روبات‌های امدادگر آغاز کرد و حالا با  ۲۸ عضو فعال، در حوزه‌ روبات‌های عمودپرواز، امدادگر و فوتبالیست مشغول به فعالیت است. این گروه همچنین روی طراحی و ساخت روبات‌های مین‌یاب، کن ست و میکروموس نیز تجربیاتی دارد

0 پسندیده شده
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: مشتری

می خوام تجربه خریدمو از این سایت به استراک بزارم و می دونم که کمک میکنه به سایر کسانی که می خوان از این سایت خرید کنند…
اونچه که الان می خوام اینجا مطرح کنم یک فاجعه است که توسط شرکت عجیب و غیرقابل توجیه بامیلو رخ داده من در خرید اولی که از این سایت داشتم مدلی از یک لباس رو تهیه کردم و نسبتا هم ازش راضی بودم و بعد از یک ماه دوباره همون لباس رو سفارش دادم کالایی که به دستم رسید از نظر ابعاد نصف کالای قبلی بود و مدل و طرحش هم کاملا متفاوت بود به پیکی که کالا رو اورده بود گفتم و گفت مشکلی نیست شرکت کالا را باز پس می گیره و وجه پرداختی رو بر می گردونه در کمال ناباوری بعد از چند ماه چونه زدن با کارمندان بامیلو این شرکت از باز پس گرفتن کالا امتناع کرد و توجیه شونم این بود که مشخصات کالا به نظر ما فرقی نداره و مسئله این بود که من ظاهرشم بیخیال شدم گفتم بابا این اصن تنم نمیره من کالای قبلی رو که اندازم بود هنوز دارم و استفاده می کنم اما لمپنیسم و شارلاتانیسم پول و گرفتیم و حالا دیگه به ما ربطی نداره به جونشون افتاده بود در طول صحبتها با کارمندای خدمات پس از فروششون و هر تلاشی کردم که با یک مسئول این بخش صحبت کنم ناموفق بودم و ظاهرا هیچکس بالا سر این کارمندان نبود! به هر حال این شرکت معلوم الحال به زودی زمین می خوره و نتیجه رفتار غیر حرفه ایشم خوهد دید.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.