کمبود به بازار لوازم خانگی رسید

|
0 دیدگاه

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران از افزایش غیرقانونی برخی محصولات وارداتی در این بازار خبر داد و گفت: طرح جدید نظام بانکی مبنی بر کارت های اعتباری خرید موفق خواهد بود.

مرتضی میری نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در رابطه با نوسانات اخیر قیمت لوازم خانگی اظهار کرد: ۲ تا ۳ شرکت وارد کننده لوازم خانگی قیمت محصولات خود را به میزان ده درصد افزایش دادند که این افزایش قیمت قانونی نیست واز سوی مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد شد.

وی افزود: برخی از شرکت های تولید کننده داخلی به صورت قانونی قیمت محصولات خود را ۶تا۹درصد افزایش دادند که پیش بینی می شود که این افزایش قیمت در زمان اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق تاثیری بر بازار نخواهد داشت.

میری با بیان اینکه در محرم و صفر بازار انتخاب خاصی نخواهد داشت گفت: در چند وقت اخیر بازار لوازم خانگی در کالاهای وارداتی با کمبود مواجه شد که این موضوع به دلیل افزایش زمان ترخیص کالا از ۱۵ روز به ۳ ماه بوده است که دلیل این افزایش زمان الصاق کدهای رهگیری در راستای مبارزه با قاچاق کالا است.

وی در پاسخ به این سوال که کارت های اعتباری خرید کالای ایرانی چه تاثیری در بازار لوازم خانگی داشته است یادآور شد: با وجود آنکه ۴۲۰۰ میلیارد تومان منابع بانکی برای کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در نظر گرفته شده است اما تنها ۱۰ درصد از این میزان در بازار لوازم خانگی مصرف شد ومردم از این کارتها استقبال چندانی نداشتند.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تاکید کرد: طرح جدید بانک مرکزی مبنی بر کارتهای اعتباری موفق تر وموثرتر از کارتهای گذشته خواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.