گزارش روند ساخت آزادراه تهران- شمال با وضعیت حاضر تطابق دارد

|
0 دیدگاه

مسئول گروه بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که گزارشی که در خصوص آزادراه تهران- شمال به دفتر بنده ارسال شده با آنچه در بازدید امروز رویت کردم مطابقت دارد، گفت: آزادراه تهران-شمال مبدا تاریخ شناخته می‌شد.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق‌نوری رئیس گروه بازرسی دفتر مقام معظم رهبری به همراه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، ‌محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان و جمعی از دست‌اندرکاران پروژه آزادراه تهران-شمال از بخش‌های مختلف این پروژه بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق‌نوری اظهار کرد: پروژه‌ای که به تعبیر ما مبدا تاریخ شناخته می‌شد و از نظر دیرکرد در انجام پروژه موجب نگرانی مسئولان و در طول زمان تبدیل به لطیفه شده بود، خوشبختانه در دولت یازدهم با روی‌کار آمدن آخوندی در وزارت راه وشهرسازی و سعیدی‌کیا که از همکاران من از سال ۵۸ در جهاد سازندگی بودند پیشرفت کرد. این دو همان روحیه جهادی را در عصر حاضر اعمال کرده‌اند و به همین خاطر شاهد پیشرفت قابل توجهی در آزادراه تهران-شمال هستیم.

وی افزود: سعیدی‌کیا و آخوندی در این فرصت کوتاه با توجه به شرایط اقتصادی کشور رکود و کمبود بودجه و همچنین با وجود پیچیدگی‌های مقرراتی در فاز اول بسیار خوب کار کرده‌اند.

رئیس گروه بازرسی دفتر مقام معظم رهبری  تصریح کرد: خوشبختانه گزارشی که در خصوص آزادراه تهران-شمال به دفتر بنده ارسال شده با آنچه که در بازدید امروز رویت کردم مطابقت دارد.

حجت الاسلام ناطق نوری با اشاره به بنیاد مستضعفان به عنوان مجری آزادراه تهران–شمال گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی به عنوان کارفرما و بنیاد مستضعفان به عنوان مجری پروژه، خوشبختانه در این فرصت کوتاه و شرایط کنونی کشور با توجه به کمبود امکانات پروژه آزادراه تهران–شمال پیشرفت فیزیکی قابل قبولی داشت و مسئولان عملکرد مطلوبی در این پروژه داشتند.

وی با اشاره به سختی اجرای پروژه عمرانی در مسیر آزادراه تهران–شمال با وجود دره‌ها و کوهستانی بودن منطقه گفت: در بازدید امروز از قطعه یک آزادراه تهران–شمال شاهد پیچیدگی‌های این طرح و وجود شرایط خاص این منطقه بودم و به طور قطع اجرای چنین پروژه عمرانی در این منطقه بسیار دشوار است.

وی با تاکید بر اینکه آزادراه تهران شمال در این طول این سه سال گذشته پیشرفت فیزیکی مطلوبی داشته است، گفت: بازدید امروز نشان داد میزان پیشرفت فیزیکی با گزارش کارهای ارائه شده منطبق است و از زمان‌بندی پیش‌بینی شده عقب‌تر نیست.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق‌نوری با اشاره به پیشرفت قابل توجه آزادراه تهران-شمال بیان کرد: یکی از نکات قابل توجه این پروژه به کارگیری بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ نیروی کار به صورت مستقیم در فاز یک است که موجب اشتغال‌زایی جانبی در بخش سیمان و فولاد  شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.