گسترش همکاری تجاری فعالان اقتصادی روسیه و کهگیلویه وبویراحمد

|
0 دیدگاه

یک هیات ۱۷ نفره از مسئولان سیاسی و فعالان اقتصادی استان امسک روسیه صبح چهارشنبه به منظور توسعه روابط تجاری و اقتصادی با کهگیلویه وبویراحمد وارد یاسوج شد.

این هیات به سرپرستی «ویکتور نظراف» استاندار امسک و با حضور وزیران ایالتی منطقه ای اقتصاد و کشاورزی این استان، مدیرکل توسعه روابط بین الملل، کارشناس ارشد بخش اداره همکاری بین المللی استان امسک ،هشت بازرگان و صاحبان صنایع، یک نفر از شرکت های فعال در حوزه ساخت و ساز و سه نفر از مقام های کنسولگری روسیه در اصفهان وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویر احمد شده است.
اعضای این هیات به مدت ۲ روز میهمان دولت و بخش خصوصی کهگیلویه وبویراحمد هستند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و تجارت یاسوج و شماری از مدیران کل صبح امروز از این هیات در فرودگاه یاسوج استقبال کردند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی یاسوج گفت: این هیات برای آشنایی با ظرفیت های اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج سفر کرده است.
جبار کیانی اظهار داشت: فعالان اقتصادی این هیات خارجی در زمینه های صنایع کشاورزی، غذایی، گیاهان دارویی، بهداشتی و ساخت و ساز با فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد و بخش دولتی به رایزنی خواهند پرداخت.
سال گذشته نیز یک هیات از کهگیلویه و بویراحمد به همین منظور به سرپرستی استاندار به استان امسک روسیه سفر کرده بود.
گروه بازرگانی و اقتصادی کهگیلویه وبویراحمد برای تبادل مناسبات تجاری و بازرگانی استان، با بخش خصوصی و دولتی روسیه، به ریاست استاندار و همراهی رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و ۲۴ نفر از مسئولان دولتی و بخش خصوصی استان آبان پارسال به روسیه سفر کرد و برای گسترش مناسبات تجاری قراردادها و تفاهم نامه هایی امضا شد.
امسک در جنوب غربی سیبری واقع شده و دومین شهر بزرگ در شرق کوه های اورال به شمار می آید که فاصله بین این استان تا مسکو ۲۷۰۰ کیلومتر است.
کهگیلویه و بویراحمد با بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، حدود یک درصد از جمعیت و یک درصد از مساحت ایران را دارد.
این استان با تولید روزانه ۷۵۰ هزار بشکه نفت حدود ۲۰ درصد نفت ایران را تولید می کند.
گیاهان دارویی یکی از ظرفیت های مطلوب اقتصادی هر منطقه است که در این میان کهگیلویه و بویراحمد با دارا بودن بیش از ۴۰۰ گونه گیاه دارویی یکی از متنوع ترین استان های کشور در زمینه تولید گیاهان دارویی است.
این استان دارای ۴۶ گونه گیاهی آندومیک و سه گیاه دارویی کمیاب دنیا شامل باریجه، آنغوزه و گزانگبین است که ظرفیت خوبی برای تجارت و سرمایه گذاری در زمینه صنایع دارویی دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.