گواهینامه انطباق کشور بزودی در بیش از ۷۰ کشور جهان پذیرش می شود

|
0 دیدگاه

رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد گفت: بر اساس توافق صورت گرفته با بعضی از کشورهای خارجی به زودی گواهینامه انطباق صادره در ایران در بیش از ۷۰ کشور جهان مورد پذیرش قرار می گیرد.

علیرضا خاکی فیروز روز یکشنبه در همایش روز جهانی استاندارد در زاهدان اظهار داشت: هم اینک شرکت های تولیدکننده کالا در ایران که گواهینامه انطباق (سیستم مدیریت کیفیت) دریافت کنند می توانند در ۳۲ کشور جهان به راحتی کالای خود را به فروش برسانند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ۶۰ تا ۷۰ شرکت در کشور وجود دارد که گواهینامه های جعلی صادر می کنند، تنها گواهینامه ای مورد تایید مرکز صلاحیت سازمان ملی استاندارد است که از نهادهای معتبر صادر شده باشد.
وی افزود: رمز حضور مداوم در بازارهای جهانی به صورت مستمر، تولید کالای با کیفیت است و نباید نگاه کوتاه مدت به این نوع بازارها داشته باشیم.
وی ادامه داد: منافع ملی را نباید فدای منافع کوتا مدت کرد و همه تولید کنندگان باید به سمت تولید کالاهای با کیفیت و استاندارد بروند تا بتوان حضوری فعال در بازارهای جهانی داشت.
رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد گفت: نگاه بلند مدت به بازار و کیفیت کالاهای تولید شده رمز ماندگاری در بازارهای داخلی و بین المللی است.
خاکی فیروز اظهار داشت: اگر کالای بی کیفیت به خارج از کشور صادر شود در مدت کوتاهی بازار فروش خود را از دست می دهد بنابر این کالاهای تولید شده باید براساس استاندارد و با کیفیت تولید شوند.
وی تصریح کرد: امروز در بازارهای داخلی و جهانی کالاهایی مشتری دارد که با کیفیت و براساس استانداردهای جهانی تولید شده باشد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: استاندارد به دلیل اینکه به طور مستقیم با سلامت جامعه سرو کار دارد از اهمیت زیادی برخوردار است.
علی اصغر جمشید نژاد اظهار داشت: تولید کنندگان باید به سمت استاندارد سازی کالاهای خود بروند تا بتوانند در بازارهای جهانی حضوری مستمر داشته باشند.
وی تصریح کرد: امروز کالاهایی در بازارهای جهانی دارای ارزش است که از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.
وی افزود: تولید کنندگان و بازرگانان برای اینکه بتوانند در بازارهای جهانی حضوری فعال داشته باشند باید کالاهایی را به بازار فروش عرضه کنند که بر اساس استانداردهای جهانی تولید شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.