۲۰درصد از کل معاملات نیمه نخست امسال در اختیار ۵ کارگزاری

|
0 دیدگاه

تعداد ۵ شرکت کارگزاری در شش‌ماهه اول امسال ۲۰.۴درصد کل ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

بر اساس اطلاعات منتشره توسط اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس، در نیمه نخست امسال از ۱۰۷ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۴ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده‌اند.

بر اساس این گزارش بیش از ۳۴٫۷۳ درصد از کل معاملات الکترونیکی در این مدت در ۵ کارگزاری انجام شده است که به‌ترتیب کارگزاری‌های مفید با ۲۱٫۴۹ درصد، فارابی با ۳٫۶۹ درصد، آگاه با ۳٫۴۴ درصد، مبین سرمایه با ۳٫۳۲ درصد و بانک کشاورزی با ۲٫۷۹ درصد رتبه‌های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

همچنین از کل معاملات انجام‌شده در شش ماه نخست امسال بیش از ۱۶۴ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که بیش از ۲۵درصد کل خرید و فروش‌ها را شامل می‌شود.

بنا بر این گزارش، ارزش کل خرید و فروش‌های ۱۰۷ کارگزار فعال بورس تهران در این مدت بیش از ۶۴۴ هزار میلیارد ریال بوده است، افزون بر این؛ ارزش خرید و فروش خرد و بلوک در نیمه نخست سال جاری معادل ۸۳ درصد کل معاملات بوده و ارزش خرید و فروش عمده و سایر هم ۲۷ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش؛ تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۲۰٫۴ درصد کل ارزش معاملات را در شش‌ماهه اول امسال به خود اختصاص دادند که شرکت‌های کارگزاری مفید با ۶٫۶ درصد، کارگزاری بانک پارسیان با ۴ درصد، کارگزاری بانک پاسارگاد با ۳٫۸ درصد، کارگزاری امین آوید با ۳ درصد و بانک توسعه صادرات ایران با ۳ درصد در رتبه‌های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.