۹۸ درصد آسانسورهای مراکز دولتی و بیمارستان‌ها استاندارد نیست

|
0 دیدگاه

رئیس هیئت مدیره سندیکای آسانسور گفت: بر اساس بازرسی‌های مشترک با سازمان استاندارد مشخص شد که ۹۸ درصد آسانسورهای مراکز دولتی، نظامی و بیمارستان‌ها استاندارد نیستند.

محمدرضا زهره وندی رئیس هیئت مدیره سندیکای آسانسور و پله برقی کشور، امروز در نشست خبری این اتحادیه اظهار کرد: بر اساس بازرسی‌های مشترک با  سازمان استاندارد مشخص شد که ۹۸ درصد آسانسورهای مراکز دولتی، نظامی و بیمارستان‌ها فاقد استاندارد  هستند و این موضوع به آنها گوشزد شد.

وی افزود: اگر  نسبت به بازرسی آسانسورهای فرسوده و سرویس نگهداری آسانسورهای جدید، اقدام نشود اتفاقات ناگواری مانند حادثه دانشگاه شریف در کمین است.

رئیس هیئت مدیره سندیکای آسانسور و پله برقی ادامه داد: بر اساس جلسات مشترک  با سازمان استاندارد و بازرسی‌های انجام‌شده طرح  ایمن‌سازی برای آسانسورهای کشور تدوین شد و در اختیار شرکت‌ها قرار گرفت.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون موجود، ما نمی‌توانیم خودمان به‌طور خود مختار اقدام به بازرسی کنیم و این امر در صورتی محقق می‌شود که  مدیران ساختمان و مالکین این درخواست را از ما داشته باشند.

زهره وندی گفت: مراکز دولتی و بیمارستان ها و سازمان‌هایی که خواهان بازرسی استاندارد آسانسورهای خود هستند می‌توانند از طریق سازمان استاندارد یا نامه رسمی به سندیکا از خدمات رایگان موجود بهره گیرند.

زهره وندی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۵ هزار دستگاه آسانسور جدید نصب‌شده است اضافه کرد:  این تعداد آسانسورهای نصب شده ایران را  بعد از چین، آمریکا و هند در رتبه چهارم جهان قرار داده است.

وی افزود: بیش از چهار هزار شرکت در زمینه آسانسور و پله‌برقی در کشور وجود دارند که از هیچ نهاد و یا سازمانی مجوز ندارند. این در حالی است که این صنف به‌طور مستقیم با سلامت مردم مرتبط است.

زهره وندی گفت: برای رفع این مشکل و استاندارد سازی تولید لازم است که افرادی که در این حیطه فعالیت می‌کنند قبل از ثبت شرکت اقدام به دریافت مجوز صنفی کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.