۱۰هزار واحد صنعتی از رکود خارج شدند

|
0 دیدگاه

معاون اول رئیس جمهوری گفت: پرداخت وام به صنایع کوچک و متوسط با هدف فعال سازی واحدهای صنعتی در ستاد اقتصاد مقاومتی تصویب شده که در این راستا بیش از ۱۰ هزار واحد صنعتی از تسهیلات بانکی استفاده کرده و از وضعیت رکود خارج شده اند.

اسحاق جهانگیری سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در فرودگاه بجنورد اظهار کرد: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، دولت هم اولویت برنامه های کاری خود را در این زمینه تدوین کرده است.
وی افزود: به همین منظور ۱۲۰ طرح مهم اولویت گذاری شده و مبنای انتخاب این طرح ها هم تحرک بخشی به اقتصاد است که تمامی بخش های کشاورزی، صنعت و انرژی را شامل می شود.
معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: بیشتر وزارت خانه ها در سیاست های اقتصاد مقاومتی خوب عمل کرده اند و بعضا هم در برخی موارد از برنامه جلوتر هستند.
وی خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات به هفت هزار و ۵۰۰ طرح صنعتی یکی از طرح های مهم کشور است که هم اکنون موانع ارائه تسهیلات به این واحدها برداشته شده است.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه استان های مرزی بایستی در بخش صادرات فعال شوند، گفت: تراز تجارت بازرگانی کشور در ۶ ماه نخست امسال ۲ میلیارد دلار مثبت بوده بدین معنی که صادرات منهای نفت خام، بیشتر از واردات است و این موضوع نشان از کاهش اتکا به درآمدهای نفت خام دارد.
وی عنوان کرد: بحث مبارزه با قاچاق هم یکی دیگر از برنامه های اولویت دار کشور در سال ۹۵ است که تحرک خوبی در این بخش انجام گرفته است.
معاون اول رئیس جمهوری در ادامه عنوان کرد: سفر به خراسان شمالی فرصت مناسبی است تا از طرح های عمرانی استان بازدید و به مشکلات آنها رسیدگی شود.
معاون اول رئیس جمهوری در سفر یک روزه خود به خراسان شمالی که وزرای نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شمار دیگری از معاونان وزرا وی را همراهی می کنند، دیسپاچینگ فوق توزیع برق بجنورد و همچنین سد غلامان شهرستان راز و جرگلان شرکت می کند.
نشست شورای اداری استان نیز امروز با حضور دکتر جهانگیری به عنوان رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیرو برگزار می شود و در آن مسایل و برنامه های استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی بررسی خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.