۱۰۰ درصدی مطالبات ۹۵ درصد از کشاورزان گندمکار استان ایلام پرداخت شد

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام گفت: تاکنون ۹۵ درصد از کشاورزان گندمکار این استان ۱۰۰ درصد مطالبات خود در خصوص فروش تضمینی گندم را دریافت کرده اند.

کامران سلیمان پور روز اظهار کرد: پنج درصد کشاورزان باقی مانده هم بین ۳۰ تا ۷۰ درصد از پول خود را دریافت کرده و به نوعی کل یا بخشی از مطالبه خرید گندم به حساب همه کشاورزان این استان واریز شده است.
وی افزود: از ابتدای زمان آغاز طرح خرید گندم تضمینی از کشاورزان استان ایلام تاکنون سه هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال به گندم کاران پرداخت شده است.
سلیمان پور یادآور شد: ۱۳۰ میلیارد ریال از مطالبه کشاورزان گندم کار استان هنوز پرداخت نشده که امیدواریم در سریع ترین زمان ممکن مابقی طلب آنها پرداخت شود.
به گفته وی، مجموع مطالبه های کشاورزان استان ایلام بابت فروش تضمینی محصول گندم خود به شرکت غله سه هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال بوده است.
۱۲۵ هزار هکتار از اراضی استان ایلام در سال زراعی ۹۵ – ۹۴ زیر کشت گندم رفته بود که از این مقدار ۴۴ هزار هکتار اراضی آبی و ۸۱ هزار هکتار اراضی دیم بوده است.
در مجموع امسال ۲۶۵ هزار تن گندم معمولی و دروم از کشاورزان این استان به صورت تضمینی خریداری شد که از این مقدار خرید، ۱۹۸ هزار تن را گندم معمولی و ۶۷ هزار تن را نیز گندم دورم تشکیل داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.