۱۸میلیارد ریال زکات در هرمزگان جمع آوری شد

|
0 دیدگاه

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون، ۱۸ میلیارد ریال زکات دراستان جمع آوری شده است.

علی الهیاری چهارشنبه در نشست شورای زکات استان افزود: ۱۲ میلیارد ریال از میزان زکات یاد شده مربوط به زکات فطره است وپیش بینی می شود تا پایان سال ۶۰ میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شود.
وی اظهارکرد: طلبه ها ، ائمه جمعه و جماعت و رسانه ها بویژه صدا و سیما می توانند بهترین مبلغ و اطلاع رسانی در بحث زکات و سایر احکام شرعی و دینی داشته باشن که در این راستا توافق نامه ای با اداره کل تبلیغات اسلامی منعقد شده که از ظرفیت روحانیون و هیات های مذهبی استفاده شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان اظهارداشت : زکات جمع آوری شده صرف پروژ های عمرانی از جمله ساخت مساجد ، خانه بهداشت ، خانه عالم و ساخت سرویس های بهداشتی در روستاها می شود.
برابر قول فقیهان زکات بر ۹ چیز از جمله گندم ، جو ، خرما ، کشمش ، طلا ، نقره ، شتر ، گاو و گوسفند واجب است و یکی از واجبات مالی و عبادی بوده که در نظام اسلامی از اهمّیت بالایی برخوردار است و در منابع دینی مانند کتاب و سنّت در ردیف نماز و جهاد قرار گرفته و یکی ‏از پنج ستون دین اسلام به شمار می‏رود.
گفته شده اگر زکات اموال مطابق آنچه که در فقه اسلامی آمده مورد عمل قرار گیرد و به مرحله اجرا درآید ، بیشتر کمبودهای اقتصادی ، فاصله های طبقاتی و نیازهای مستمندان برطرف می‏شود و در جامعه اسلامی ، عدالت اجتماعی به پا خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.