۲۱۶۵ میلیارد ریال بابت خرید گندم به کشاورزان خراسان شمالی پرداخت شد

|
0 دیدگاه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی از رشد ۸۴ درصدی تولید گندم نسبت به پارسال در این استان خبر داد وگفت: تاکنون ۲ هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال بابت خرید این محصول راهبردی پرداخت شده است.

محمود دلپسند در کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان خراسان شمالی با بیان این که در سال جاری ۲۵۵ هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شده است اظهار داشت: این مقدار تولید گندم در استان خراسان شمالی تاکنون بی سابقه بوده است.
وی در باره پرداخت هزینه خرید گندم از سوی دولت به کشاورزان هم گفت: از سه هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال هزینه ای که دولت باید بابت خرید گندم به کشاورزان پرداخت می کرد، ۶۶ و ۴ دهم درصد معادل دو هزار و ۱۶۵ میلیارد ریال تاکنون پرداخت شده است.
دلپسند افزود: ۳۳ و ۶ دهم درصد مجموع مطالبات گندمکاران استان هم که باقی مانده است، حد اکثر تا یک ماه آینده پرداخت خواهد شد و پیگیری های لازم برای پرداخت آن در سفر معاون اول رییس جمهور به این استان و مکاتبات اداری پس از آن انجام شده است.
ابلاغیه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ضوابط صدور مجوز نانوایی و تعیین ضوابط اخذ مباشرت متصدیان واحدهای خبازی و شرایط صدور مجوز نانوایی آزاد پزی از دیگر موضوعاتی بود که در کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان استان بررسی و برای آن ها تصمیم گیری شد.
در سال زراعی گذشته ۵۳ هزار هکتار از زمین های خراسان شمالی زیر کشت گندم آبی و ۱۰۳ هکتار سطح زیر کشت گندم دیم قرار داشت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.