۲۶ هزار میلیارد ریال ، معوقه خالص بانک های مازندران

|
0 دیدگاه

دبیر کمیسیون شورای هماهنگی بانک های دولتی مازندران گفت که معوقه خالص بانک های دولتی این استان از تسهیلات گیرندگان به ۲۶ هزار میلیارد ریال رسیده است .

موسی اسلامیان عصر یکشنبه در جلسه شورای اشتغال مازندران افزود : با احتساب سود تسهیلات و جریمه دیر کرد ، این معوقات به افزون بر ۷۰ هزار میلیارد ریال می رسد .
وی ، منابع بانک های دولتی مازندران را ۲۰۷ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت که مصارف بانک های این استان حدود ۲۳۶ هزار میلیارد ریال است که ۳۰ درصد از استاندارد در نظر گرفته شده از سوی بانک مرکزی انحراف دارد .
اسلامیان ، میزان خطرپذیری بانکی در مازندران را ۱۱ درصد اعلام کرد و افزود : این میزان ریسک هفت درصد بیشتر از استاندارد جهانی است . استاندارد جهانی ریسک بانکی چهار درصد است .
وی رشد منابع بانک های دولتی مازندران را ۹ درصد برآورد کرد و گفت که تسهیلات پرداختی بانک ها نیز در سال جاری ۸٫۳ درصد بوده است .
مدیر امورشعب بانک ملی مازندران ، مهم ترین مشکل بانک های دولتی استان را منابع بانکی دانست و از مدیریت ارشد استان خواست تا راهکار مناسبی برای دریافت معوقات پیش بینی کند .
وی ورود پیدا نکردن بانک های خصوصی به پرداخت تسهیلات را با وجود سهم بری زیادشان در جذب منابع مردمی از دیگر مشکلات بانکی در مازندران برشمرد.
در مازندران ۱۴ بانک دولتی فعالیت دارند .

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.