۳۱۲۹ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در جنوب کرمان پرداخت شد

|
0 دیدگاه

معاون اعتبارات مدیریت بانک کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: امسال در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی، ۳ هزار و ۱۲۹ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان این منطقه پرداخت شده است.

امیرحسام قزلباش افزود: این میزان تسهیلات به ۱۰ هزار و ۲۶۹ نفر پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: تسهیلات پرداخت شده در سایر بخش های کشاورزی از جمله مکانیزاسیون، کمک های فنی و اعتباری، احداث گلخانه، برقی کردن چاه های آب کشاورزی، اشتغالزایی کمیته امداد و بهزیستی، قرض الحسنه ازدواج، سرمایه در گردش بخش زراعت و باغبانی پرداخت شده است.
وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۶۲ فقره تسهیلات در مجموع به مبلغ ۵۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط شعب این بانک در جنوب کرمان پرداخت شده است.
معاون اعتبارات مدیریت بانک کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل افزود: استاندار کرمان با طرح مثلث توسعه اقتصادی گام مهمی در راستای تحقق این موضوع برداشته است.
وی اظهار کرد: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور راه اندازی بنگاه های کوچک و متوسط که از سوی ستاد تسهیل سرمایه گذاری استان در قالب کارگروه رفع موانع تولید به بانک کشاورزی جنوب استان کرمان معرفی شده، تعداد ۳۱۹ فقره تسهیلات با اعتبار ۶۷۳ میلیارد ریال به مجریان طرح های نیمه فعال و غیرفعال پرداخت شده است.
قزلباش گفت: با توجه به پرداخت این مبلغ مدیریت بانک کشاورزی جنوب کرمان، رتبه اول سیستم بانکی را بین بانک های جنوب استان به خود اختصاص داد.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۶۵ درصد تسهیلات ارایه شده این بانک در بخش سرمایه در گردش، کاشت محصولات کشاورزی، گلخانه ای و جالیزی پرداخت شده است.
وی افزود: کشاورزان منطقه جنوب استان کرمان با مراجعه به شعب این بانک می توانند از تسهیلات در بخش مکانیزاسیون کشاورزی شامل تسهیلات خرید انواع تراکتور، کمباین و ادوات کشاورزی و همچنین احداث گلخانه با نرخ ۱۵ درصد استفاده کنند و در زمینه پرداخت این تسهیلات هیچ کمبود اعتباری نداریم.
قزلباش گفت: نرخ سود تسهیلات در این موارد سه درصد کمتر از نرخ ابلاغی شورای پول و اعتبار می باشد لذا کشاورزان از این امتیاز برای توسعه کشاورزی منطقه استفاده کنند.
مدیریت بانک کشاورزی جنوب استان کرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.