۳۹هزار و۹۷۰میلیارد تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی راکد کشورپرداخت شد

|
0 دیدگاه

مدیرکل بودجه و امور مجامع وزارت صنعت، معدن و تجارت از پرداخت شدن ۳۹ هزار و ۹۷۰ میلیارد تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی راکد و نیمه تمام ازسوی بانک های عامل در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داد.

محمد نوری امیری روز شنبه در جلسه کارگروه استانی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی اردبیل گفت: به منظور حمایت و احیای واحدهای تولیدی راکد و طرح های کشاورزی و صنعتی با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد و بیشتر تا کنون درخواست پنج هزار و ۳۰۰ واحد (پس از تصویب در ستادهای تسهیل) پذیرش شده است.
وی افزود: در مجموع ۵۷ هزار واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات بانکی به ارزش ۲۲۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد ﷼ در سامانه مورد نظر (بهین یاب) نام نویسی کرده بودند.
نوری امیری همچنین عنوان کرد: خارج از این موضوع نیز ۴۳ هزار میلیارد ﷼ تسهیلات پرداخت شده است.
مدیرکل بودجه و امور مجامع وزارت صنعت، معدن و تجارت درادامه بیان کرد: واحدهای تولیدی کوچک در صورتی که برای تامین وثیقه های بانکی مشکل دارند، می توانند به صورت الکترونیکی نام نویسی و از کمک های صندوق ضمانت صنایع کوچک استفاده کنند.
او اضافه کرد: این صندوق برای واحدهای تولیدی کمتر از ۵۰ نفر تا سقف ۳۰ میلیارد ﷼ ضمانت بدون محدودیتی در تعداد واحدها می کند و تا کنون ۱۳ فقره برای استان اردبیل به ارزش ۵۸۰ میلیارد ﷼ صادر شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.