۴هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی به طرح های آبرسانی تخصیص یافت

|
0 دیدگاه

مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تخصیص چهار هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی به طرح های آبرسانی کشور خبر داد.

«امیر حسین رقیمی» با اشاره به تامین آب شرب بهداشتی مناطق شهری گفت: ۱۱۰ طرح آبرسانی در پیوست یک قانون بودجه برای وزارت نیرو و شرکت های آب و فاضلاب و آب منطقه ای استانی پیش بینی شده است.
به گفته این مسئول، برای تکمیل این طرح ها به ۲۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا نزدیک به ۳۰۰ شهر زیر پوشش قرار گیرد.
رقیمی افزود: امسال در قانون بودجه برای اجرای این طرح ها، نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که نزدیک به ۳۷۰۰ میلیارد ریال آن در قالب خرید تضمینی خواهد بود.
وی درباره ردیف های خرید تضمینی گفت: پارسال ۳۷۴۰ میلیارد ریال در قالب کمک های فنی و اعتباری برای پروژه های تامین و انتقال آب و پساب و نزدیک به ۱۹۵۰ میلیارد ریال نیز به صورت هزینه ای برای بخش خصوصی در نظر گرفته شد.
مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درباره همکاری بخش خصوصی با بخش دولتی ادامه داد: افزون بر ۵۵ هزار میلیارد ریال به ارزش قراردادی و بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال به ارزش به روز شده از سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده شده و مشکلات بسیاری از شهرهای کشور و مناطق جنوبی با تامین سرمایه از سوی بخش خصوصی رفع شده است.
وی درباره فاینانس (تامین مالی) بانک های سپه و پارسیان یادآوری کرد: برای تامین ۲۰ هزار میلیارد ریال منابع عمرانی به منظور تامین لوله های فولادی مورد نیاز با این بانک ها توافق و نیاز این طرح ها به طور کامل برطرف شد.
رقیمی اضافه کرد: نزدیک به ۶ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت آماده شده است که به محض اعلام، در طرح های آبرسانی تزریق می شود.
به گفته وی، نزدیک به چهار هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی نیز به طرح های آبرسانی تخصیص یافته است که پیمانکاران، مشاوران و سازندگان تجهیزات برای دریافت آنها به شرکت فرابورس ایران معرفی می شوند.
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اعلام کرد، امسال ۲۴ هزار میلیارد ریال برای تامین مالی ۲۶ طرح بزرگ و سایر طرح های کوچک تر آبرسانی کشور تخصیص یافته است.
به گفته «علی اصغر قانع»، امسال ۱۲۱ طرح آبرسانی با اعتبار ۱۸ هزار میلیارد ریال و ۲۲۶ طرح فاضلاب با اعتبار نزدیک به ۱۱ هزار میلیارد ریال در حال اجراست.
این مسئول گفت: این شرکت در ۶ ماه نخست امسال با اختصاص بیش از هفت هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی توانست بخشی از مطالبات پیمانکاران و شرکت های طرف قرارداد را پرداخت کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.