۴ واحد صنعتی مریوان با ظرفیت ۱۴۰ نفر اشتغال به چرخه تولید باز می گردند

|
0 دیدگاه

فرماندار مریوان گفت: چهار واحد تولیدی این شهرستان با استفاده از تسهیلات حمایتی دولت با ظرفیت اشتغال مستقیم ۱۴۰ نفر به چرخه تولید داخلی باز می گردند.

محمد فلاحی، روز پنجشنبه در آیین بازدید از واحدهای تولیدی این شهرستان افزود: مجتمع گاوداری شیری ۸۰۰ راسی ریخلان، کارخانه تولید شیر و دوغ، مجتمع تولید میوه‌های گلخانه‌ای و کارخانه بسته ‌بندی حبوبات از جمله این واحدهای نیمه تمام و راکد هستند که طی ۲ ماه آینده با انگیزه ای جدید وارد چرخه تولید می شوند.
به گفته وی تسهیلات حمایتی برای واحدهای صنعتی تولیدی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از صنعت و تولید داخلی پرداخت می شود و مجتمع گاو شیری ریخلان و کارخانه تولید شیر و دوغ وابسته آن، دارای ۱۳۰ نفر اشتغال مستقیم و میزان اشتغال مستقیم کارخانه بسته ‌بندی حبوبات نیز ۱۰ نفر است.
مدیر جهاد کشاورزی مریوان نیز در این آیین گفت: طی یک سال گذشته برای تکمیل زیرساخت‌های مجتمع گاوداری شیری و مجتمع تولید میوه‌های گلخانه‌ ای مریوان ۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است.
عزیز هاشمی با اشاره به اینکه این دو طرح با سرمایه ۴۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی احداث شده است افزود: کارخانه بسته‌ بندی حبوبات مریوان نیز در سال ۱۳۹۱ با سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد ریالی به بهره‌ برداری رسیده بود.
به گفته وی این واحد تولیدی به دلیل کمبود نقدینگی فعالیت خود را از دست داده بود که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات سرمایه درگردش دریافت و هم اکنون فعالیت خود را دوباره آغاز کرده است.
وی افزود: ظرفیت اسمی کارخانه بسته ‌بندی حبوبات مریوان سالانه به میزان ۶۵۰ تُن انواع حبوبات از جمله لپه، نخود، لوبیا و عدس است.
شهرستان ۱۷۰ هزار نفری مریوان در فاصله ۱۳۰ کیلومتری شمالغربی سنندج مرکز استان کردستان واقع و به سه شهر، سه بخش، ۶ دهستان و ۱۷۶ آبادی تقسیم شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.