۶ ماه تا یک سال حبس برای فرار مالیاتی

|
0 دیدگاه

مدیرکل دفتر اطلاعات مالیاتی گفت: در جهت هوشمندسازی نظام مالیاتی پایان سال احتمالا طرح حسابرسی مبتنی بر ریسک پیاده سازی شود.

علی رستم پور در خصوص طرح‌های جدید سازمان امورمالیاتی برای تحقق عدالت مالیاتی در برنامه روی خط خبر گفت: با طرح های جدید سازمان امور مالیاتی تمام شرکت های اقتصادی در تور مالیاتی قرار می‌گیرند که با دریافت اطلاعات تکمیلی در این طرح قابل اجرا است.

وی افزود: برخی آمارها نشان می‌دهد که ۴۰ درصد اقتصاد پنهان در کشور وجود دارد که با اصلاحات قانون مالیاتی در تور مالیاتی قرار می‌گیرند.

رستم پور با اشاره اینکه تابه امروز جرمی برای فرار مالیاتی درنظرگرفته نشده بود، گفت: در گذشته نهایتا ۴۰ درصد از مالیات به عنوان جریمه درنظر گرفته می‌شد که از ابتدای سال جاری فرار مالیاتی جرم محسوب و به عنوان مجازات درجه ۶ درنظر گرفته می‌شود و برای افراد ۶ ماه تا یک سال حبس درنظر گرفته می‌شود.

مدیرکل دفتر اطلاعات مالیاتی با بیان هوشمندسازی نظام مالیاتی افزود: در جهت هوشمندسازی نظام مالیاتی، حسابرسی مبتنی بر ریسک مطرح است که احتمالا تا پایان سال عملیاتی شود که با این اقدام شاید ۱۰ تا ۱۵ درصد از حسابرسی ها بدون سیستم انجام شود و مابقی با حسابرسی مبتنی بر ریسک انجام خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.