۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های اقتصادی کشور پرداخت شده است

|
0 دیدگاه

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفت: در راستای اجرای طرح بهین یاب که برای کمک به تقویت و فعال کردن بخش تولیدی در حال پیگیری است، ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی کشور پرداخت شده است.

ولی الله سیف ظهر شنبه در حاشیه بازدید از واحد تولیدی فرش پارش در شهر صنعتی البرز، به خبرنگار ایرنا گفت: سیاست و اولویت نخست نظام بانکی کشور حمایت از تولید بوده و تاکنون در این رستا اقدام های خوبی نیز صورت گرفته است.
وی، نیاز واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش را یادآور شد و اضافه کرد: نظام بانکی تلاش دارد تا این نیاز بخش تولیدی کشور، به ویژه در صنایع کوچک و متوسط در راستای تقویت اشتغالزایی و رشد اقتصادی را تامین کند.
به گفته وی، در حال حاضر تسهیلات بانکی مربوط به طرح بهین یاب در تحرک بخشیدن به بخش تولید موثر واقع شده تا جایی که اثر آن را نیز در بنگاه های اقتصادی کشور شاهد هستیم.
رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: حمایت های نظام بانکی کشور از بخش تولید تنها منحصر به آن دسته از بنگاه های اقتصادی که در طرح بهین یاب ثبت نام کرده اند، نبوده بلکه واحدهای تولیدی می توانند به طور مستقم به بانک ها مراجعه و درخواست سرمایه در گردش مورد نیاز خود را ارائه دهند .
وی در پایان افزود: بازدید مسئولان استانی از بنگاه های اقتصادی می تواند ضمن آشنا کردن آنها با مشکلات موجود در آن بخش ها، به تصمیم گیری های بهتر آنان در این رابطه نیز کمک کند.
در این بازدید، درخواست استمهال بدهی واحد فرش پارس، تولید کننده انواع گونی به میزان یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مطرح و رسیدگی به آن در دستور کار قرار گرفت.
بازدید از چند واحد تولیدی از جمله مجتمع گوشت زیاران، دسترنج رضا بافت و فرش پارس، نشست در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای اقتصاد مقاومتی استان از جمله برنامه های سفر یک روزه رئیس کل بانک مرکزی به استان قزوین است.
رئیس کل بانک مرکزی جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان قزوین است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.