۷۷ درصد منابع قرض الحسنه پس انداز سمنان به تسهیلات ازدواج اختصاص یافت

|
0 دیدگاه

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان سمنان گفت: حدود ۷۷ درصد کل منابع قرض الحسنه پس انداز استان در نیمه نخست سال ۹۵ به تسهیلات ازدواج اختصاص یافته است.

حسن مونسان میزان کل منابع تخصیص یافته به تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تا پایان شهریور ۹۵ را سه هزار و ۳۱۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تعداد تسهیلات اعطایی در این بخش در نیمه نخست امسال ۲ هزار و ۹۱۶ فقره به ارزش ۲۸۰ میلیارد ریال بود که ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
وی، تعداد کل متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج در استان سمنان را ۶ هزار و ۶۱۰ نفر اعلام کرد و گفت: تا پایان شهریور چهار هزار و ۶۴ نفر از این متقاضیان در شبکه بانکی عضو کمیسیون پذیرش و تعداد ۲ هزار و ۵۴۶ نفر دیگر نیز در نوبت انتظار هستند.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان سمنان، اختصاص خط اعتباری خاص از سوی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ازدواج به متقاضیان را خواستار شد و گفت: با توجه به اینکه پس از گذشت ایام محرم و صفر، تعداد متقاضیان تسهیلات ازدواج افزایش خواهد یافت، باید منابع قرض الحسنه ازدواج تقویت شود.
وی افزود: از تعداد کل تسهیلات اعطایی بخش ازدواج در سال ۹۵ تعداد ۴۴۹ فقره از سوی بانک ملی، ۳۵۶ فقره از سوی بانک ملت، ۳۹۵ فقره از سوی بانک صادرات، ۲۸۰ فقره از سوی بانک سپه، ۸۲ فقره از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران، ۲۳۰ فقره از سوی بانک کشاورزی، ۶۰۸ فقره از سوی بانک تجارت، ۳۷ فقره از سوی پست بانک، ۲۲۴ فقره از سوی بانک مسکن، ۱۷۳ فقره از سوی بانک رفاه کارگران، ۱۸ فقره از سوی بانک توسعه تعاون و ۶۴ فقره از سوی بانک انصار پرداخت شده است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان سمنان، از رشد ۱۵ درصدی منابع قرض الحسنه پس انداز استان سمنان در نیمسال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: کل منابع قرض الحسنه پس انداز استان تا پایان شهریور ۹۴ سه هزار و ۳۹۸ میلیارد ریال بود که این رقم تا پایان شهریور ۹۵ به سه هزار و ۸۸۹ میلیارد ریال افزایش یافت و از رشد ۱۵ درصدی برخوردار بود.
وی، از رشد ۱۶ درصدی کل مصارف قرض الحسنه پس انداز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در نیمه نخست سال ۹۴ کل مصارف این بخش سه هزار و ۷۱۹ میلیارد ریال بود که این رقم در سال ۹۵ با رشد ۱۶ درصدی به چهار هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال رسیده است.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان سمنان افزود: درصد رشد مصارف نسبت به منابع در نیمه نخست سال ۹۵ در بانک های استان سمنان حدود ۱۲ درصد است.
۱۸ بانک در کمیسیون هماهنکی بانکها عضویت دارند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.