۸۷ درصد مطالبات گندم کاران خراسان شمالی پرداخت شد

|
0 دیدگاه

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: ۸۷ درصد مطالبات گندم کاران این استان بابت خرید گندم تاکنون پرداخت شده است.

حشمت الله بورسلانی چهارشنبه اظهار کرد: در سال جاری ۲۵۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان این استان خریداری شده است.
پرداخت بخشی از مطالبات گندم کاران این استان دیر هنگام پرداخت شد که استاندار خراسان شمالی و سایر مسئولان مربوط در جلسه های مختلفی که با حضور مسئولان کشوری برگزار می شد از این موضوع گلایه می کردند و خواستار پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران نیز می شدند.
بورسلانی افزود: پیش بینی شده بود در سال جاری ۲۵۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری شود که بییش از این تحقق یافت.
وی با بیان اینکه مابقی مطالبات گندم کاران این استان به محض تامین اعتبار پرداخت خواهد شد افزود: ظرفیت سیلوهای این استان بیش از ۳۰۰ هزار تن است و تمامی گندم های خریداری شده در فضاهای سرپوشیده و استاندارد نگهداری شده است.
در خراسان شمالی ظرفیت انبار داری گندم در بخش دولتی و خصوصی ۳۵۰ هزار تن وجود دارد که از مجموع این میزان ۳۰۰ هزار تن ظرفیت مکانیزه و ۵۰ هزار تن ظرفییت انبار ساده است.
به گفته رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی خرید گندم در سال جاری نسبت به پارسال ۸۴ درصد افزایش یافته است.
عبدالله یوسفی در این رابطه بیان کرده بود: استان خراسان شمالی دارای رتبه دوم نرخ رشد خرید گندم نسبت به سال زراعی گذشته در کشور است و همچنین دارای رتبه ۱۷ کشوری در خرید گندم می باشد.
سطح زیرکشت مزراع گندم در سال زراعی ۹۵-۹۴، ۱۵۶ هزار و ۸۲۵ هکتار شامل ۵۳ هزار هکتار گندم آبی و ۱۰۳ هزار و ۸۲۵ هکتار گندم دیم با تعداد ۳۵ هزار و ۳۰۰ نفر بهره بردار گندم است.
خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.