۹۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای ۱۲ هزار و ۳۶۱ بنگاه کوچک و متوسط تامین مالی شد

|
0 دیدگاه

رییس کل بانک مرکزی از تامین مالی بیش از ۹۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی برای ۱۲ هزار و ۳۶۱ بنگاه کوچک و متوسط در سراسر کشور تاکنون خبر داد و گفت: اهتمام نظام بانکی برای تقویت بنیه اقتصادی استان ها به اختصاص بهینه منابع نظام بانکی و توسعه و اشتغالزایی منجر می شود.

نشست هماهنگی برای سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی عصر امروز- چهارشنبه- با حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری، ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی، احمد دوست حسینی رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی، زمانی قمی استاندار این استان و همچنین شماری از مدیران عامل شرکت های تولیدی و صنعتی استان مرکزی در ساختمان بانک مرکزی برگزار شد.
سیف در این نشست گفت: برخی طرح های استانی از طریق شعبه های مرکزی بانک ها در تهران تامین مالی می شود و این موضوع در آمار استان ها نمی آید و این ابهام ایجاد می شود که منابع و مصارف بانک ها در استان همخوانی ندارد.
وی تاکید کرد بانک های کشور باید این موضوع را در نظر گیرند تا بتوان نمایی کامل از منابع و مصارف بانکی در استان ها ارایه کرد.
رییس کل بانک مرکزی افزود: در استان مرکزی از آغاز امسال تاکنون دو هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار ۳۵۷ بنگاه کوچک و متوسط قرار گرفته است.
رییس شورای پول و اعتبار تاکید کرد نظام بانکی هیچ محدودیتی در تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط ندارد و یادآوری کرد: بانک مرکزی امسال با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و سال اقتصاد مقاومتی، بنگاه های کوچک و متوسط را از برخی عوامل بازدارنده برای اعطای تسهیلات مستثنا کرد تا در پایان سال هیچ واحد تولیدی وجود نداشته باشد که بر اثر فقدان تامین سرمایه در گردش نتواند به تولید و فعالیت خود ادامه دهد.

**اولویت صندوق توسعه ملی، تامین سرمایه در گردش ساخت ماشین آلات در کشور است
مدیرعامل صندوق توسعه ملی نیز در این نشست بر لزوم تامین سرمایه در گردش ارزی برای ساخت ماشین آلات داخل کشور تاکید کرد و گفت: این صندوق، تامین ارز مورد نیاز ماشین سازی های داخل کشور برای ساخت تجهیزات را در اولویت خود قرار داده است و از طرح هایی که به اشتغالزایی و ارزآوری برای کشور منجر می شود، حمایت می کند.
دوست حسینی اضافه کرد: صندوق توسعه ملی با هدف تامین ماشین آلات بروز واحدهای تولیدی و انتقال فناوری از ساخت ماشین آلات داخلی حمایت می کند و بنگاه های تولیدی می توانند ماشین های قدیمی را با ماشین های جدید تولید داخل جایگزین کنند.

** اشتغال، مهمترین مساله استان مرکزی
استاندار استان مرکزی درباره سهم این استان در اقتصاد ملی گفت: استان مرکزی با تولید ۱۶ میلیون لیتر بنزین مصرفی کشور و همچنین سهم ۲٫۷ درصدی در تولیدات صنعتی و ۲٫۱ درصدی در تولیدات کشاورزی نقش بسزایی در تولید و اشتغال کشور دارد.
زمانی قمی اضافه مهمترین دغدغه استان مرکزی را اشتغال عنوان کرد و افزود: در آستانه سفر ریاست جمهوری به این استان امیدواریم طرح هایی در این زمینه برای کمک به حل موضوع اشتغال مصوب شود. همچنین انتظار رسیدگی به موضوع آلودگی مناطق شهری در این استان را داریم.
در این نشست شیوه تامین مالی برخی طرح های تولیدی و صنعتی در استان مرکزی بحث و بررسی شد و تامین مالی شرکت آلومینیوم سازی اراک از سوی بانک ملت و الیاف شیشه ره آورد ساینای دلیجان به دست بانک ملی با مشارکت صندوق توسعه ملی به تصویب رسید.
همچنین مذاکرات اولیه برای تامین مالی دیگر پروژه های تولیدی و صنعتی در این استان صورت گرفت

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.