آغاز فعالیت بانک‌ BIP تجارت و ملت

|
0 دیدگاه

مدیرعامل بانک تجارت در مورد گشایش‌های بانکی در این روزها گفت که بانک BIP که با سرمایه‌گذاری بانک‌های تجارت و ملت در حال شکل گیری بود، بعد از تحریم‌ها تاکنون انگلیسی‌ها نمی‌گذاشتند ما در آنجا فعالیت کنیم، بعد از فرم‌هایی که ما به آنها دادیم و بررسی آنها به من تلفنی خبر رسیده که ما می‌توانیم فعالیت‌مان را در آنجا شروع کنیم که این خبر بسیار خوبی است.

مقدم در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات درباره کاهش دستوری سود سپرده‌های بانکی و ارتباط آن با بازار سرمایه و مسکن، گفت: بازار سرمایه ما بلد است که خوب کار کند، ولی ما فرهنگش را نساختیم و به آن جهت ندادیم. ما باید پروژه‌هایی را در بازار سرمایه تعریف کنیم و به مردم بگوییم که پروژه‌ها چقدر طول می‌کشد و بازدهی‌شان چقدر است تا مردم بدانند که وقتی سهامی می‌خرند این سهام برایشان چقدر بازدهی دارد. وقتی آنها ببینند بازدهی سهم به علاوه افزایش قیمتی آن از سود سپرده‌گذاری بیشتر است به سمت بازار سرمایه می‌روند.

وی در پاسخ به این سوال که بسیاری معتقدند کاهش دستوری نرخ سود سپرده‌های بانکی شرایط اقتصاد کشور را بهتر نکرده و حتی سرمایه‌گذاری‌ها در بازار سرمایه و مسکن نیز بهتر نشده است؟ گفت: کاملا درست است چون اعتقاد بر این است که نرخ سپرده باید معادل نرخ تورم باشد. اگر مردم نتوانند با سودشان نرخ تورم را پوشش دهند مسلما به سمت غیرسپرده‌گذاری می‌روند. ما باید این موضوع را مدیریت کنیم.

مدیرعامل بانک تجارت ادامه داد: در همه جای دنیا بانک‌ها تامین‌کننده منابع کوتاه مدت مردم هستند و پروژه‌های دیربازده در بازار سرمایه تامین مالی می‌شود. در ایران هم باید این‌چنین باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.