آغاز پرداخت وام ازدواج توسط بانک ایران و ونزوئلا از فردا

|
0 دیدگاه

مدیرعامل بانک مشترک ایران و ونزوئلا با بیان اینکه از فردا سامانه پرداخت وام ازدواج باز خواهد شد، گفت: این بانک فقط می‌تواند با توجه به محدودیت منابع به ۲۰ نفر متقاضی وام پرداخت کند.

داود بنائی امروز با حضور در بیست و دومین نمایشگاه  مطبوعات و  خبرگزاری‌ها در پاسخ به این پرسش خبرنگار  تسنیم که پرسید بانک مشترک ایران و ونزوئلا تا چه‌میزان می‌تواند براساس دستور بانک مرکزی وام ازدواج پرداخت کند، اظهار داشت: مطابق تکلیف بانک مرکزی بانکها موظف شده‌اند تا در رابطه با پرداخت وام ازدواج اقدامات لازم را انجام دهند به همین دلیل این بانک نیز به لیست بانکهای پرداخت کننده این وام اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه  بانک مشترک ایران و ونزوئلا حداکثر می‌تواند به ۲۰ نفر وام ازدواج پرداخت کند، افزود: منابع ما محدود است چرا که پایه بانک کار ارزی بوده و بر این موضوع متمرکز است. علی‌القاعده در سنوات گذشته براساس حساب قرض‌الحسنه مشتریان تسهیلاتی را پرداخت می‌کردیم.

مدیرعامل بانک مشترک ایران و ونزوئلا اضافه کرد: امسال براساس تکلیف بانک مرکزی از حسابهای قرض‌الحسنه فراتر رفته و حسابهای جاری را نیز در پرداخت تسهیلات درگیر کرده‌ایم. در مجموع فقط می‌توانیم بین ۱۴ تا ۲۰ نفر وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج را پرداخت کنیم.

بنائی تصریح کرد: از فردا اسم این بانک در لیست بانکهای پرداخت کننده وام ازدواج قرار گرفته و متقاضیان می‌توانند جهت دریافت به بانک مراجعه کنند، البته با توجه به اینکه تعداد بانکها زیاد است شاید مردم به‌ندرت برای دریافت وام ازدواج این بانک را انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه مشتریان این بانک خاص بوده و بیشتر کار ارزی انجام می‌دهند اظهار داشت: به‌نظر من کلاً سیاستهای تکلیفی مناسب نیستند اما به‌ناچار باید براساس سیاستهای بانک مرکزی و قانون بودجه کشور این دستور جدید اجرایی شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.