آمادگی دولت برای خرید تضمینی کشمش

|
0 دیدگاه

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: این سازمان آمادگی دارد در راستای حمایت از تولید، کشمش را به صورت تضمینی مشروط و با قیمت هر کیلوگرم ۱۵۰۰ تومان خریداری کند.

حسین صفایی اظهار کرد: در راستای کمک به تولیدکنندگان و تنظیم بازار کشمش، سازمان تعاون روستایی آمادگی دارد محصول باغداران را به صورت تضمینی مشروط، با قیمت هر کیلوگرم ۱۵۰۰ تومان خریداری و به مدت سه‌ماه در انبارهای مجهز، به صورت امانت نگه‌داری کند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور با بیان اینکه اقدام مذکور از عرضه بیش از نیاز کشمش به بازار جلوگیری می‌کند، افزود: در صورتی که باغداران بتوانند در این مدت، محصول خود را به قیمت بالا بفروشند، کشمش آنها از انبارهای سازمان تحویل و حساب دولت تسویه می‌شود؛ اگر هم  نتوانند کشمش تولیدی خود را به نرخ بالا بفروشند؛ مابه التفاوت قیمت تضمینی و ۱۵۰۰ تومانی که توسط تعاون روستایی به باغداران داده شده، به حساب آنان واریز خواهد شد.

صفایی همچنین خاطرنشان کرد: هیات دولت در جلسه ۱۲ آبان‌ماه خود، با اختصاص ۲۰۰ تومان یارانه به ازای هر کیلوگرم کشمش صادراتی به باغداران و همچنین با معافیت تعرفه‌ای ۲۱ درصدی واردات موز در ازای صادرات هر کیلوگرم کشمش؛ موافقت کرد.

وی تصریح کرد: در واقع دولت با اختصاص ۲۰۰ تومان یارانه به تولیدکنندگان و همچنین با پرداخت مابه‌التفاوت ۳۰۰ تا ۳۵۰ تومانی معافیت تعرفه‌ای موز به صادرکنندگان، از تولید و صادرات کشمش حمایت می‌کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.