اجرای ۵۰۰ کیلومتر روکش آسفالت آزادراه‌ها در سال جاری

|
0 دیدگاه

معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت از انجام عملیات روکش آسفالت ۵۰۰ کیلومتر از آزادراه‌های کشور در سال جاری خبر داد و گفت: ۲۰۰ کیلومتر از این رقم توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل و ۳۰۰ کیلومتر با کمک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شد.

سید حسین میرشفیع اظهار کرد: تقریبا بیش از ۵۰ درصد راه‌های روستایی کشور آسفالته است. البته نگهداری راه‌های روستایی در ساختار جدید ‌وزارت راه‌ و شهرسازی به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هدیه گردید و امیدوارم همکاران ما در این سازمان و ادارات کل استانی بتوانند سطح سرویس راه‌های روستایی کشور را حفظ کنند.

وی در ادامه از انجام عملیات روکش آسفالت ۵۰۰ کیلومتر از آزادراه‌های کشور در سال جاری خبر داد و گفت: ۲۰۰ کیلومتر از این رقم توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل دولتی و ۳۰۰ کیلومتر با کمک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شد.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل با بیان اینکه «آزادراه‌ها سال‌ها به دلیل مسائل قانونی و هزینه‌ای با مشکل روبرو بودند» افزود‌: برای اجرای توازن میان عرضه و تقاضا در قیر طی سه سال گذشته و ایجاد یک جریان منظم تلاش بسیاری شد و در این بین باید از تولید کنندگان قیر با وجود کمبودهای مالی  و همراهی در این جریان تشکر کرد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور راه روستایی تصریح کرد: درحالی که انتظار می‌رفت یک ظرفیت سالانه برای قیر  ایجاد شود با قیمت‌گذاری‌های وزارت نفت بر فرآورده‌های نفتی، شرکت‌های تولیدکننده قیر و آسفالت تحت فشار قرار گرفتند و صنعت قیر کشور نیز حال خوشی برای صادرات ندارد.

میرشفیع با اشاره به تخصیص بخش کمی از قیر تعیین شده به وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱.۵ میلیون تن قیر و ۲۰ برابر آن آسفالت در وزارت راه و شهرسازی مصرف شد و در صورت مصرف همین مقدار در سال جاری بخشی از عقب ماندگی در نگهداری راه‌ها  جبران خواهد شد.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل در ادامه گفت: این شرکت برای همه همکاران درجهت صادرات خدمات فنی-مهندسی برنامه‌ریزی کرده و ضرورت این کار مدیریت فرایند تولید قیر و آسفالت به منظور دستیابی و ایجاد یک حجم صادراتی است.

وی در پایان از بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی به تولیدکنندگان قیر و بیش از ۷ هزار میلیارد تومانی به پیمانکاران راهسازی خبر داد و گفت: راهسازان و پیمانکاران صبر و تحمل فراوانی در قبال دریافت مطالبات خود داشته اند و تلاش ما برای پرداخت دیون خود و قدردانی از زحمات آنها است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.