احتمال افزایش قابل توجه ذخایر ۵ ماده معدنی استراتژیک تا پایان سال

|
0 دیدگاه

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان این که پیش بینی می شود تا پایان امسال، ذخایر ۵ ماده معدنی استراتژیک افزایش قابل توجهی یابد گفت: تا پایان امسال، خبرهای خوشی از افزایش ذخایر معادن طلا، مس، روی، زغال سنگ و سنگ آهن اعلام می کنیم.

مهدی کرباسیان اظهار کرد: ارزش ذخایر فعلی معادن کشور به ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد دلار می رسد که تنها بخش ناچیزی از اکتشاف انجام شده طی یکصد سال اخیر با توجه به مساحت کشور است.
وی ادامه داد: از سال ۹۳، عملیات اجرایی برنامه اکتشاف ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع آغاز شد و به رغم بودجه پایین و کمبود نقدینگی، سال گذشته بودجه مناسبی برای این بخش اختصاص یافت و با اقدامات صورت گرفته پیش بینی می شود که تا پایان امسال، خبرهای خوشی از افزایش ذخایر معادن طلا، مس، روی، زغال سنگ و سنگ آهن اعلام کنیم.
به گفته کرباسیان، ایمیدرو در سال ۹۴، یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال در بخش اکتشاف معادن هزینه کرد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو به افزایش ذخایر معادن سنگ آهن سنگان از ۹۰۰ میلیون تن به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن اشاره کرد و گفت: اکنون ۹ کارخانه فرآوری کنسانتره و گندله در این منطقه در حال احداث است که نخستین کارخانه (گندله سازی ۵ میلیون تنی فولاد مبارکه) تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: طی ۶ ماهه نخست سال آینده نیز واحد ۵ میلیون تنی شرکت اوپال و نیز واحد ۲٫۵ میلیون تنی گندله شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در منطقه سنگان به بهره برداری می رسد.
کرباسیان خاطرنشان کرد: تا سال گذشته وارد کننده گندله بودیم و با طرح های افتتاحی جدید، دیگر واردات گندله نخواهیم داشت.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.