احتمال تشدید بحران آب افزایش یافت

|
0 دیدگاه

قائم مقام وزیر نیرو گفت: از ابتدای مهرماه تاکنون فقط ۱۰ میلیمتر بارش در سطح کشور داشتیم، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۴۰ میلیمتر بارش در سطح کشور ثبت شده بود؛ از اینرو با کاهش ۷۵ درصد میزان بارش ها در کشور مواجه شده ایم.

ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو با حضور در در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات ایران اظهار داشت: شاهد کاهش عجیب میزان بارش های کشور در سال آبی جدید هستیم.

وی افزود: از ابتدای مهرماه تاکنون فقط ۱۰ میلیمتر بارش در سطح کشور داشتیم، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۴۰ میلیمتر بارش در سطح کشور ثبت شده بود؛ از اینرو با کاهش ۷۵ درصد میزان بارش ها در کشور مواجه شده ایم.

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه “احتمال تشدید بحران آب با کاهش شدید آمار بارش ها افزایش یافته است”، گفت: در صورت ادامه ای روند در بارش ها، شاهد افزایش تعداد شهرهای درگیر با تنش آبی در تابستان سال آینده خواهیم بود.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش های سازمان هواشناسی و بررسی های انجام شده در وزارت نیرو، سال آبی ۹۵ – ۹۶ که از ابتدای مهرماه امسال آغاز شده، سالی با متوسط بارش های زیر متوسط درازمدت خواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.