احیاء ساتکاب برای توسعه صادرات کالای آب و برق

|
0 دیدگاه

قائم‌مقام وزیر نیرو گفت:در دوران تحریم ما برای کمک به صنعت برق شرکتی را تحت عنوان شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) به‌وجود آوردیم که رسالت آن عمدتاً واردات کالا بود، اما از آنجا که ما از این نظام تحریم به نظام گشایش راه یافته‌ایم بناست که این سازمان را دوباره برای توسعه صادرات راه‌اندازی کنیم.

ستار محمودی با اشاره به اینکه هدف از احیای ساتکاب، نه کمک به توسعه صادرات و پشتیبانی از تجهیزات ساخت داخل خواهد بود گفت: بحث انرژی از موارد بسیار حیاتی در صنعت است و خوشبختانه کشور در این زمینه جایگاه بسیار مهم و بنیادی را داراست.

قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه ما در قله ایده‌آل نیستیم اما باید تمام همه و تلاش خود را به‌کار بسته تا در این مسیر از رقبا باز نمانیم ادامه داد: وظیفه وزارت نیرو در این راه کمک بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف از جمله ایجاد بازار، کمک به شفافیت قراردادها و قوانین و توسعه رقابت میان شرکت‌های مختلف است.

محمودی خاطرنشان کرد: راهبری صنعت مهم آب و برق یک امر لحظه‌ای نیست؛ بلکه یک امر باثبات و ساختارمند است و همواره تمام تلاش مجموعه وزارت نیرو ایجاد این ساختارهای باثبات و جلوگیری از تصمیم‌گیری عجولانه در این صنعت بوده است.

وی اضافه کرد: پیشنهادات و راهکارهای بخش خصوصی بسیار می‌تواند در مؤثر نمودن تصمیمات سیاستگذاران صنعت برق مؤثر افتد و امیدواریم که این بخش ما را از پیشنهادات کاربردی و دقیق خود بی نصیب نگذارد.

قائم‌مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه صادرات یک کار گروهی است، گفت: صادرات یک کار گروهی است و نمی‌توان تنها با تکیه بر یک مؤلفه یا سیاست‌گذاری یک بخش امید به توسعه آن داشت.

وی ادامه داد: بالطبع موتور محرکه صادرات، خودِ تولیدکنندگان هستند و نمی‌توان بدون کمک و پیشنهاد و سعه صدر این بخش امید به بهبود صادرات در بخش انرژی داشت.

محمودی تصریح کرد: خوشبختانه دولت و مجلس برای کمک به بخش خصوصی هم‌رأی و هم نظر هستند و امیدواریم با مشاکت همه از جمله همکاری این دو بخش شاهد توسعه صادرات و رونق محصولات ایرانی در بخش برق در بازار منطقه ای و حتی جهانی باشیم.

وی تأکید کرد: در دوران تحریم ما برای کمک به صنعت برق شرکتی را تحت عنوان شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) به‌وجود آوردیم که رسالت آن عمدتاً واردات کالا بود، اما از آنجا که ما از این نظام تحریم به نظام گشایش راه یافته‌ایم بناست که این سازمان را دوباره برای توسعه صادرات راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: این بار هدف از احیای این سازمان، نه واردات کالا، بلکه کمک به توسعه صادرات و پشتیبانی از تجهیزات ساخت داخل خواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.